Ana Sayfa Yapay Zeka & Teknoloji Boehringer İngelheim’dan digital platform duyurusu

Boehringer İngelheim’dan digital platform duyurusu

Boehringer İngelheim ilaç firması klinik denemelerinin  farkındalığı artırmak için dijital bir platformu duyurdu

Boehringer Ingelheim ve Carebox Healthcare Solutions, hastalara, ailelere, bakıcılara ve doktorlara firmanın klinik  çalışmaları hakkında bilgi edinme fırsatı vermeyi amaçlayan dijital bir platform başlattı.

Carebox hasta uygunluğu kriterlerine göre çalışma eşleştirmesi konusunda uzmanlığa sahiptir ve klinik çalışmalara dahil  olmak için Alman ilaç şirketleriyle  çalışmaktadır.

Tedavi geçmişi hakkındaki soruları anonim olarak cevaplamak için bir dizi duruma özgü anket arasından seçim yapabilir.

MyStudyWindow, kullanıcıyı anında Boehringer Ingelheim portföyünden potansiyel olarak bağlantılı  klinik çalışmalarla eşleştirir, yakındaki çalışma alanı konumlarını önerir ve sonraki adımlar için siteyle iletişim kurma konusunda rehberlik sağlar.Yapay zeka otomasyonu, denemeler için uygunluk kriterlerini sürekli olarak iyileştirir ve yapılandırır.

Klinik araştırmalar konusundaki farkındalığı artırmak, hem hastalar hem de doktorlar için endüstri genelinde bir sorundur.

BI’ya göre, araştırmacıların yaklaşık% 75’i hedeflenen katılımcı sayısını denemelere kaydettirememektedir ve tüm klinik denemelerin% 90’ı hastaları hedef süre içinde kaydettirmekte başarısız olmaktadır ve kayıt sürelerini uzatmak zorunda kalmaktadır.

Boehringer Ingelheim Küresel Klinik Operasyonlar Global Dijital Geliştirme Global Başkanı Mohammed Ali, “MyStudyWindow’un bu ilk sürümü hastaları ve doktorları klinik araştırma ortamına yaklaştırma vizyonumuzda önemli bir adımdır.

“Boehringer Ingelheim çalışmalarına ve araştırmalarına katılmayı  düşünen hastaları güçlendiren yeni nesil bir platform oluşturmayı planlıyoruz. Ayrıca, doktorlara danışmaları gereken bilgileri bulmalarını ve iyi bilgilendirilmiş bir tedaviyi sürdürmelerini desteklemeyi amaçlıyoruz. ” dedi.