Ana Sayfa İlaç Boehringer Ingelheim Türkiye’de yeni atamalar

Boehringer Ingelheim Türkiye’de yeni atamalar

Dr. Canberk Balaban & Bülent Çakan

İnsan, hayvan ve biyofarmasötikler olmak üzere üç iş alanında dünyanın ve Türkiye’nin lider araştırma odaklı ilaç şirketleri arasında yer alan Boehringer Ingelheim, Türkiye Hayvan Sağlığı Birimi’ne iki önemli transfer gerçekleştirdi. Hayvan sağlığında kanatlı, ruminant, at ve evcil hayvan alanlarında faaliyetlerini sürdüren şirket, sektörün deneyimli iki ismini daha bünyesine kattı.

Boehringer Ingelheim Türkiye, Dr. Canberk Balaban’ın Hayvan Sağlığı Ruminant & At İş Birimi Müdürü, Bülent Çakan’ın ise Hayvan Sağlığı Kanatlı İş Birim Müdürü pozisyonlarına getirildiğini duyurdu.

Dr. Canberk Balaban

Dr. Canberk Balaban, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede MBA ve Zootekni üzerine doktora yapmıştır. Balaban, ilaç sektöründeki kariyerine 2005 yılında Eczacıbaşı firmasında Satış ve Pazarlama Temsilcisi olarak başlamıştır. 2005-2022 yılları arasında sırasıyla Eczacıbaşı, Hill’s Pet Nutrition, Bayer Hayvan Sağlığı ve Beta Group firmalarında Hayvan Sağlığı alanında Satış ve Pazarlama Temsilcisi, Bölge Müdürü, Satış ve Pazarlama Müdürü, Hayvan Sağlığı Direktörü ve Genel Müdür Yardımcılığı rollerinde görev almıştır.

Bülent Çakan

Bülent Çakan, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun olmuştur. Çakan, ilaç sektöründeki kariyerine 1998 yılında Merial firmasında Kanatlı Aşıları alanında Satış Müdürü olarak başlamıştır. 1998-2022 yılları arasında sırasıyla Merial ve Ceva Animal Health firmalarında Hayvan Sağlığı alanında Satış Müdürü ve Kanatlı İş Birim Direktörü rollerinde görev almıştır.