Ana Sayfa İlaç Boehringer Ingelheim CNS Global Pazar Erişim Müdürü

Boehringer Ingelheim CNS Global Pazar Erişim Müdürü

BOEHRINGER INGELHEIM ALMANYA GENEL MERKEZİ“CNS GLOBAL PAZAR ERİŞİM MÜDÜRÜ” GÖREVİNEERKAN TETİK ATANDI
Boehringer Ingelheim Türkiye’de beş yıldır Pazar Erişim Direktörü olarak görev alan Erkan Tetik, Boehringer IngelheimAlmanya Genel Merkezi “Merkezi Sinir Sistemi(CNS), Retinopati ve Gelişen Teknolojiler” Pazar Erişim Takımı’na Global Pazar Erişim Müdürü olarak atandı.

Boehringer Ingelheim Türkiye bünyesinde Haziran 2014 tarihinden bu yana İnsan Sağlığı İş Birimi Pazar Erişim Direktörü olarak görev yapan Erkan Tetik, Boehringer Ingelheim Almanya Genel Merkezi’ndeki “Merkezi Sinir Sistemi (CNS), Retinopati ve Gelişen Teknolojiler” Pazar Erişim Takımı’na Global Pazar Erişim Müdürü pozisyonunda atandı.

Görev aldığı süre boyunca gerek ülke düzeyinde gerekse Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesi düzeyinde, stratejik öneme sahip görevler üstlenen Tetik, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nde (AİFD) Sağlık Ekonomisi Politikaları Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Aynı zamanda Avrupa İlaç Sanayii Dernekleri Federasyon (EFPIA) ve Amerikan İlaç Araştırmacıları ve Üreticileri (RhRMA) Derneği Türkiye Çalışma Grubu’nda firmayı temsil etti. Bundan böyle de Boehringer Ingelheim Almanya Genel Merkezi’nde şirketin yatırım planlarındaki yeni tedavi alanı Merkezi Sinir Sistemi’ndeki ilaçların dünya pazarına sunulmasından sorumlu olacak.

Erkan Tetik

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Biyolojik Bilimler mezuniyeti ardından Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri’nde Tıbbi Biyoloji ve Genetik bölümünde ve Sabancı Üniversitesi’nde İşletme MBA’yi yapan Erkan Tetik, Marmara Üniversitesi’nde Araştırma görevlisi, Amerika Birleşik Devletleri MD Anderson Kanser Merkezi’nde gen terapisi konusunda ziyaretçi araştırmacı olarak çalıştı. İlaç endüstrisinde 2001 yılından itibaren; Lilly, Eczacıbaşı, Bayer, Abbott ve AbbVie firmalarında ülke ve bölge düzeyinde çeşitli görevler üstlenen Tetik, 2014 yılından bu yana Boehringer Ingelheim Türkiye’de İş Geliştirmeden de sorumlu Pazar Erişim Direktörü olarak çalıştı.