Ana Sayfa İlaç Biocodex’den anlamlı destekler

Biocodex’den anlamlı destekler

İçinde bulunduğumuz dönem kendi sağlımızı korumak kadar, sağlık alanında yatırım yapmanın önemini bir kez daha bizlere göstermektedir. Bireyler, kurumlar ve devletler mevcut sistemi incelemekte; kendilerinin ve sevdiklerinin sağlığını gelecekte korumak için neler yapabileceklerini sorgulamaktadırlar. 

Tutkusu sağlık profesyonelleri için sağlığı ve yaşam kalitesini artıran ürünler geliştirmek ve temin etmek olan Biocodex her yıl seçilen birkaç araştırma projesine finansman sağlayarak araştırmacıları bilginin sınırlarını zorlamaya ve yarının ürünlerini yaratmaya teşvik etmektedir. Bu felsefeye paralel olarak,  sağlık çalışanlarımızın değerini en çok hissettiğimiz bugünlerde Türkiye’deki 10.yılında Biocodex Türkiye, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği aracılığıyla 10 Tıp öğrencisine eğitim bursu vererek hepimizin sağlığı için yatırım yapmaya karar vermiştir. 

60 yılı aşan tecrübesiyle Biocodex varlığını bu felsefeye dayandırmış, kanıtlanmış başarısını yüksek bilim ve imalat standartları üzerine oturtmuş bağımsız çok uluslu bir farmasötik şirketidir. 1953’de Fransa’da kurulan şirketin ilk odak noktası gastroentroloji olmuş,  1960’ların başından itibaren dünya pazarına açılarak insan sağlığı politikasını bir çok ülkeye yaymıştır. Günümüzde Biocodex 100’den fazla ülkede çalışmalarını artırarak büyümeye ve coğrafi olarak gelişmeye devam etmektedir.

Biocodex Mikrobiyota Vakfı’nın Türkiye Proje Çağrısı