Ana Sayfa Manşet “Bilimsel Fitoterapi”ye destek; Online Sertifikalı Eğitim

“Bilimsel Fitoterapi”ye destek; Online Sertifikalı Eğitim

ALCHEMLİFE’TAN DOKTORLARA ÖZEL
ONLİNE SERTİFİKALI FİTOTERAPİ EĞİTİMİ

Alchemlife olarak “Kanıta dayalı “Fitoterapi” kavramının Türkiye’de tüm sağlık profesyonelleri arasında yaygınlaşması kurulduğumuz günden bu yana misyon edinmiş bulunuyoruz.  “Bilimsel Fitoterapi”de öncü bir iştirakçi olarak sağlıkta koruyucu ve bütünsel yaklaşımı benimsemekteyiz. Pandeminin zorlu dönemlerinde başladığımız online fitoterapi eğitimlerinde şimdiye dek 3000 eczacı ve 900 doktora Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından resmi onaylı “Fitoterapi Eğitimi” verilmesi için gönüllü olduk. Çıktığımız bu yolculukta, sizlerin yoğun ilgi, alaka ve heyecanınızdan ötürü, eğitim serilerimizi hızlandırmaya karar verdik.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı yaşadığımız bu zorlu süreçte, riskin yüksek olduğu sağlık kuruluşlarında görevi başında olan doktorlarımıza minnetimizin bir göstergesi olarak online olarak vereceğimizi ve onların yanında olmaya devam ettiğimizi bilmelerini istiyoruz.

21 Kasım da Başlıyor

www.alchemlifeacademy.com adresinden bireysel kayıtlar alınarak düzenlenecek bu eğitimlere, Türkiye’nin her yerinden doktorlarımız katılım sağlayabileceklerdir. Katılımcılar başvuru önceliğine göre belirlenecektir.

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada ve ekibinden Prof. Dr. Hasan Kırmızıbekmez, Doç. Dr. Engin Celep ve Dr. Öğr. Gör. Etil Güzelmeriç tarafından verilecek eğitimlerde solunum sisteminden dermatolojiye, sinir sisteminden ürolojik rahatsızlıklara kadar 12 ayrı branşta kullanılan bitkiler, doğru ekstrasyon yöntemleri, yapılan klinik çalışmalar, doğru ekstre kombinasyonları ve bitkilerle tedavide risk yönetimi anlatılacaktır. Soru-cevap bölümünün de yer alacağı eğitimlerin notlarını ise doktorlar kendilerine gönderilecek modüllerden takip edebilecekler. Dört hafta sonu boyunca 14.00-17:30 saatleri arasında düzenlenecek eğitimlerin sertifika sınavı ise ileri bir tarihte yapılacaktır.

Tüm dünyada pandemi süresince hastaların hayatlarını iyileştirme yolunda kendi hayatlarını ortaya koyan değerli doktorlarımıza müteşekkiriz. Bilimsel araştırmalarla etkinliği kanıtlanmış standardize ürünler kullanılarak Covid-19 tedavi süreçlerine dahil edilecek fitoterapi yöntemlerinin, fedakar doktorlarımız sayesinde tüm insanlığa fayda sağlayacağına inanıyoruz.