Ana Sayfa İlaç Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları

Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları

Pfizer Türkiye’den Genç Bilim İnsanlarına Tam Destek

Gençleri bilim insanı olmaya teşvik etmek ve bu alandaki iyi örnekleri ödüllendirmek amacıyla Bilim Akademisi tarafından altı yıldır düzenlenen “Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları” (BAGEP) ödül programının bu yılki kazananları belli oldu.

Pfizer’den bilime tam destek

Türkiye’de insanların daha uzun ve sağlıklı yaşamaları için çalışmanın yanı sıra bilimi ve bilim insanlarını da desteklemeyi önceliklendiren Pfizer Türkiye, 2011 yılından bu yana faaliyet gösteren köklü bir sivil toplum kuruluşu Bilim Akademisi’nin Genç Bilim İnsanları Ödül Programı’na bu yıl destek oldu. Program kapsamında Pfizer Türkiye, tıp alanında ödüle layık görülen iki isimden biri olan Ege Üniversitesi Temel Eczacılık Bölümü Biyokimya Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Petek Ballar Kırmızıbayrak’a iki yıl süresince destekte bulunarak bilimsel çalışmalarına katkı sağlayacak.

Pfizer, Türkiye’deki Ar-Ge ortamının gelişmesi için çalışmaya devam ediyor

Pfizer Medikal Direktörü Dr. Dilara Balkan, Bilim Akademisi’nin Genç Bilim İnsanları Ödül Programı hakkında şunları söyledi: “Pfizer Türkiye olarak, yıllardır akademik ve bilimsel işbirlikleri yaparak bilim insanlarının eğitimlerini ve Türkiye’de sağlık alanında daha çok klinik araştırma yapılmasını destekliyoruz. Bu kapsamda üniversiteler ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile 2000 yılından bu yana, 3.000’e yakın araştırmacıya eğitim verilmesini sağladık. Ayrıca halihazırda Pfizer’in tüm dünyada ilaç geliştirmek için yaptığı çeşitli faz çalışmalarından 27’sini Türkiye’de de yürütmekteyiz. Pfizer, Türkiye’de bulunan değerli akademisyenleri her zaman desteklemeyi amaç edinmiştir ve bu doğrultuda köklü bir sivil toplum kuruluşu olan Bilim Akademisi’nin ülkemizin bilim ortamına katkı sunacağına inanıyor ve bu çabalarında kendilerini destekliyoruz.”

En iyi genç akademisyenlerimizin belirlenmeleri, ödüllendirilmeleri ve yeni araştırmalar için desteklenmeleri amacı ile 2013 yılından bu yana verilen 195 ödüle 39 yeni ödül ekleniyor.

Ödül Töreni sonuçları tam liste için kaynağa bakınız