Ana Sayfa GETAT Bezmialem’den Fitomer lansmanı

Bezmialem’den Fitomer lansmanı

Sağlıklı yaşam bilincini geliştirmeyi amaçlayan Bezmialem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, bu amaçtan yola çıkarak kalite standardına uygun bitkisel ürün alanında markalaşma kararı aldı ve 6 bitkisel ürünü “Fitomer” markasıyla satışa sundu.

YÖK onaylı merkez

Piyasada etkili dozları içermeyen veya kalitesiz etken madde taşıyan birçok ürün yer aldığı belirtilen açıklamada, “İlaç kalitesinde üretilen Fitomer ürünleri, toplum sağlığını tehdit eden sahte ve tağşişli ürünlere karşı bilim ışığında çözüm üretiyor. İSTKA desteğiyle yürütülen ve YÖK onaylı ilk Fitoterapi merkezi olan Bezmialem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Müdürü Prof. Dr. Murat Kartal’ın ev sahipliğinde Fitomer ürünlerinin lansmanı yapılacaktır” denildi.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Kartal, “Bitkisel ürünlerin insanlar arasındaki kullanımı giderek artıyor. Gelişmiş ülkelerde tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak kullanılan bitkisel ürünler, ekonomik olarak zayıf ülkelerde halkın çoğunluğu tarafından temel tedavi yöntemi olarak da kullanılıyor. Bitkilerle tedavinin bu denli önemsendiği günümüzde, sahte ve tağşişli ürün konusu da bir tehdit unsuru olarak karşımıza çıkıyor. Bazı ürünler kalitesiz ve etkisiz biçimde tasarlanıp üretilmişlerdir. Piyasada etkili dozları içermeyen veya kalitesiz etken madde taşıyan işe yaramayacak şekilde birçok ürün yer almaktadır. Bunların etiketleri ve reklamları da halkı yanıltmaktadır. İlaç kalitesinde üretilen Fitomer ürünleri, her aşamada, uzmanlar tarafından ayrıntılı şekilde analiz ediliyor, standartlara uygunluğu ve kalitesi bilimsel olarak kanıtlandıktan sonra satışa sunuluyor” dedi.

Fitomer

 

 

https://www.haberler.com/bezmialem-vakif-universitesi-bitkisel-urun-11296690-haberi/