Ana Sayfa Hukuk&Etik Beyaz G(ö)REV Eylemi

Beyaz G(ö)REV Eylemi

Haklarının “gasp edildiğini” savunan hekimler yeniden iş bırakıyor: “TBMM’ye sunulan teklif, aralık ayındakinden bile kötü”

8 Şubat ile 14-15 Mart tarihlerinde grev yapan doktorlar, seslerini duyurabilmek için yarın bir kez daha eylem yapacak. Amaç, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan teklifin iyileştirilmesini sağlamak

Sağlık çalışanlarının başta şiddet, artan iş yükü ve ücret yetersizliği olmak üzere karşılaştığı sorunların ardı arkası kesilmiyor.

Hekimlerin bir bölümü bu duruma tepkisini yurtdışına yerleşerek ya da özel sektöre geçerek gösteriyor.

Veriler de bu yıl 2 bin 500 civarında hekimin yurtdışına yerleşeceğine işaret ediyor.

Ülkede kalan doktorlar ise seslerini duyurmak için iş bırakma eylemleri düzenliyor.

14 maddelik kanun teklifi “yetersiz” bulundu

Sağlık çalışanlarının özlük ve mali haklarında yapılması beklenen iyileştirme “yetersiz” bulunuyor.

Sağlık çalışanlarının durumuna ilişkin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen teklifin tüm itirazlara rağmen değiştirilmeyerek geçen günlerde kabul edilmesi ise bardağı taşıran son damla oldu.tamamı için başlığı tıklayınız.

TTB /15 Haziran Beyaz G(ö)REV Eylemi Dört Bir Yanda Başladı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve sağlık emek-meslek örgütlerinin çağrısıyla; TBMM Genel Kurulu’na sunulan, hekimler ile sağlık çalışanlarının haklarını gasp eden yasa teklifine karşı Türkiye’nin her yerinde “Oyalama Değil, Hakkımız Olanı İstiyoruz” diyerek 15 Haziran 2022 tarihinde Beyaz G(ö)REV’deyiz.