Ana Sayfa İlaç Bayer Farma Liderlik Ekibinde İki Üst Düzey Atama

Bayer Farma Liderlik Ekibinde İki Üst Düzey Atama

  • Bayer Farma/Oftalmoloji İş Birimi Lideri olarak çalışmakta olan Sibel Peştemalcıgil, Farma Pazarlama Lideri olarak atandı.
  • Bayer Farma/Genel Tedaviler İş Birimi Lideri olarak çalışmakta olan Çağrı Maraşlı Farma Satış Lideri olarak atandı.
  • Peştemalcıgil ve Maraşlı, Farma Türkiye ve İran Ülke Grubu Başkanı, Sayın Per Edlund’a karşı sorumlu olacak.

Bayer Farma Bölümünde iki üst düzey atama gerçekleşti. Bayer Farma’nın müşteri ve paydaşlarına sunduğu değeri artırmak adına başlattığı organizasyonel dönüşüm kapsamında Bayer Farma/Oftalmoloji Bölümünde İş Birimi Lideri olarak çalışmakta olan Sibel Peştemalcıgil Farma Pazarlama Lideri olarak atandı. Bayer Farma/Genel Tedaviler Bölümünde İş Birimi Lideri olarak çalışmakta olan Çağrı Maraşlı da Farma Satış Lideri oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmasının ardından Almanya’daki European School of Management and Technology’de MBA derecesini tamamlayan Sibel Peştemalcıgil, Bayer’e 2008 yılında katıldı. Farma alanında 15 yıldan fazla deneyimi bulunan Peştemalcıgil, pazarlama, satış, stratejik planlama ve lansman mükemmeliyeti alanlarında uzmanlığa sahip.

Çağrı Maraşlı Başkent Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesinde İşletme Yönetimi yüksek lisansını tamamladı. 2005 yılından bu yana Farma ve Medikal Cihaz alanlarında satış, pazarlama ve iş geliştirme konularında uzmanlaşan Maraşlı, son 10 yıldır Bayer Farma bünyesinde yurt içi ve yurt dışında farklı pozisyonlarda görev aldı.

Peştemalcıgil ve Maraşlı, Farma Türkiye ve İran Ülke Grubu Başkanı, Sayın Per Edlund’a karşı sorumlu olacak.