Ana Sayfa İlaç Baxter-Hillrom Batı Avrupa Bölgesi Medikal İlişkiler Direktörü Dr. Tanju Turan

Baxter-Hillrom Batı Avrupa Bölgesi Medikal İlişkiler Direktörü Dr. Tanju Turan

Baxter-Hillrom Batı Avrupa Bölgesi Medikal İlişkiler Direktörü Dr. Tanju Turan

Baxter Türkiye Ülke Medikal Direktörü Dr. Tanju Turan Baxter-Hillrom Batı Avrupa Bölgesi’ne Medikal İlişkiler Direktörü olarak atandı. 

2017 yılından bu yana Baxter Türkiye Ülke Medikal Direktörü olarak görev yapan Dr. Tanju Turan, 1 Ekim itibariyle Baxter-Hillrom Batı Avrupa Bölgesi Klinik Beslenme ve İlaç Bölümü’nden sorumlu Medikal İlişkiler Direktörü olarak atandı.

Baxter Türkiye’de üst düzey global atamalar devam ediyor. Baxter Türkiye’de 5 yıldır Ülke Medikal Direktörü olarak görev yapan Dr. Tanju Turan, 1 Ekim itibariyle Baxter – Hillrom “Batı Avrupa Bölgesi Klinik Beslenme ve İlaç Bölümü Medikal İlişkiler Direktörü” olarak atandı. Dr. Turan, yeni görevinde EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi Medikal İlişkiler Başkan Yardımcısı  Isabelle Fourthin‘e raporlayacak.

Dr. Tanju Turan, İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olmasının ardından ihtisasını Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde üroloji alanında yaptı. Bir süre doktorluk görevine devam ettikten sonra İrlanda’daki Hibernia College’da tıbbi ilaçlar alanında yüksek lisansını tamamladı. Dr. Tanju Turan kurumsal kariyerine 2001 yılında Pfizer’de Medikal Müdür olarak başladı. Burada çeşitli medikal alanlardan sorumlu olan Dr. Turan sonrasında AbbVie’de Grup Medikal Müdürü olarak çalıştı.

Yeni dönemde çalışmalarını Almanya’dan yürütecek olan Dr. Turan, EMEA Liderlik takımının (ELT) üyesi olarak görev yapacak.