Ana Sayfa İlaç AstraZeneca 5 yıldır üst üste ‘Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Şirketi’ listesinde

AstraZeneca 5 yıldır üst üste ‘Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Şirketi’ listesinde

AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Ecz. Serkan Barış

AstraZeneca, sürdürülebilirliğe olan bağlılığı nedeniyle, dünyanın en sürdürülebilir şirketlerinin yer aldığı Corporate Knights Global 100 Endeksi’ne bu yıl da girerek önemli bir başarıya imza attı.

Sürdürülebilirliği, toplumun ihtiyaçları doğrultusunda, en anlamlı etkiyi yaratmak için sahip olduğu yetkinlikleri kullanmak olarak tanımlayan AstraZeneca, bu alanda yaptığı çalışmalarla uluslararası listelerde yer almaya devam ediyor. AstraZeneca, sürdürülebilirlik konusunda çalışan uluslararası medya ve araştırma kuruluşu Corporate Knights’ın her yıl güncellenen ve tüm sektörlerdeki en sürdürülebilir yaklaşık 7 bin şirketin değerlendirildiği Corporate Knights Global 100 Endeksi’ne bu yıl da girerek, listeye 5 yıldır üst üste girme başarısını sergiledi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Ecz. Serkan Barış şunları söyledi: “AstraZeneca olarak insanların, gezegenin ve işimizin sağlığının birbirine bağlı olduğunu ve her birinin diğerini etkilediğini biliyoruz. Bu nedenle sürdürülebilirliği, toplumun ihtiyaç duyduğu yerde en anlamlı etkiyi yaratmak için yetkinliklerimizi kullanmak olarak tanımlıyoruz. Sürdürülebilirlik stratejimizi sağlık hizmetlerine erişim, çevre koruma,  etik ve şeffaflık olarak 3 öncelik altında konumluyoruz. AstraZeneca olarak amacımız, hedeflerimizi karşılamanın ötesine geçip, değişen zamanı yakalamak için düşünce yapımızı ve uygulamalarımızı geliştirerek sürdürülebilirliği kurumumuzun her yönüne entegre etmek. Global ‘Sıfır Karbon Taahhüdü’ stratejimize paralel şekilde; hizmet verdiğimiz coğrafyalarda toplum sağlığını iyileştirmek, bilimi açık ve erişilebilir hale getirerek, doğal kaynaklara bağlılığımızı azaltmak ve etik iş uygulamalarını dürüstlükle sergilemek için sağlık ve refahı teşvik eden ortamlar yaratmaya çalışıyoruz. İnsanlar ve dünya için sağlıklı ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek amacıyla bilimin, yeniliğin ve iş birliğinin gücünden yararlanan bir şirket olmaktan gurur duyuyoruz. Sürdürülebilirlik çalışmalarımızın Corporate Knights tarafından üst üste 5.kez takdir edilmesi bizler için büyük mutluluk kaynağı. Sürdürülebilirlik yolculuğumuzda toplum, çevre ve işimiz için daha da iyisini yapmaya devam edeceğiz.”