Ana Sayfa Hukuk&Etik Aşıların İnsanları ‘Mıknatısladığını’ İddia Eden Ohio Doktorunun Ruhsatı Askıya Alındı

Aşıların İnsanları ‘Mıknatısladığını’ İddia Eden Ohio Doktorunun Ruhsatı Askıya Alındı

Dr. Sherri Tenpenny

ABD COLUMBUS, Ohio (WCMH) eyaletinde 2021 yılında, COVID-19 aşılarının insanları “manyetize” ettiğini iddia eden Dr. Sherri Tenpenny’nin tıbbi lisansı süresiz olarak askıya alındı. Doktora ayrıca 3.000 dolar para cezası verildi.

Ohio Eyalet Tıp Kurulu, Ohio House komitesi önünde Covıd-19 aşısının kişileri “manyetize” ettiğini ve 5G hücre kulelerine bağlayan bir “arayüz” olduğuna dair ifade veren  Dr. Sherri Tenpenny hakkındaki kararını verdi.

Tıbbi lisansı süresiz olarak askıya alınan Dr. Sherri Tenpenny’e ayrıca da 3.000 dolar para cezası verildi.  Dr. Tenpenny  kararın postaya verildiği tarihten itibaren 15 gün içinde  temyiz yoluna başvurabilecek.

Ohio Eyalet Tıp Kurulu kararında, görevlendirilen müfettişin kendisiyle iletişime geçme girişimlerinden kaçarak yanıt vermediği, Sağlık Kurul’un kendisine yöneltilen suçlamaların ayrıntılandıran cevap vermeyerek  yanıtsız bıraktığı, ifade vermeye gitmediği ve soruşturma bürosunun bir toplantısına katılmadığı belirtildi.

Dr. Tenpenny’yle ilgili soruşturmanın başlamasına neden olan yaklaşık 350 şikayet aldıklarını belirten Kurul Kararında, “Tenpenny, avukatı aracılığıyla tıp kuruluna soruşturma için Kurulun yasal bir dayanağı olduğuna inanmayarak, soruşturmanın yasal olmadığını ve bir ifade için ise soruşturma celbini de görmezden geldi. Aynı nedenle bir araştırma konferansına katılmayı reddetti” denildi.