Ana Sayfa Hukuk&Etik Aşı karşıtı paylaşımlara engelleme olduğu iddiası!

Aşı karşıtı paylaşımlara engelleme olduğu iddiası!

Elon Musk, “Twitter Dosyaları” ismiyle sürdürdüğü ifşaatın 12’ncisini;
Covid-19 aşılarıyla ilgili eleştirel görüşler yazan-paylaşan gazeteci Alex Berenson aracılığıyla yaptı: gazetecinin ifadlerini, “Bazı komplo teorileri aslında doğrudur.” hesabından paylaştı!

Muhabir Alex Berenson’a sızdırılan belgeler, eski FDA şimdi Pfizer yöneticisi Dr Scott Gottlieb’in Pfizer aşısının etkinliği hakkında şüphe uyandıran ve doğal bağışıklığın daha etkili olduğunu öne süren nispeten zararsız bir gönderiyi gizlemek için sosyal medya şirketine baskısı iddia ediyor. Twitter’da yaklaşık 550.000 takipçiye sahip olan Dr Gottlieb, Tweet’in yanlış bilgi olarak işaretlenmesi için kulis yaptığı iddiasında bulunuluyor.

Berenson, Gottlieb tarafından Twitter yöneticisi Todd O’Boyle’a, Trump yönetimi yetkilisi Dr. Brett Giroir’in Twitter’daki, “Artık Covid-19 doğal bağışıklığının aşı bağışıklığından üstün olduğu açık. Bir kişi önceden enfeksiyon geçirmişse artık aşı kanıtı için bilimsel bir gerekçe yoktur.” ifadelerinden duyduğu rahatsızlığı dile getiren Ağustos 2021 tarihli e-postanın ekran görüntüsünü paylaştı. Ekran fotoğrafında, Gottlieb’in O’Boyle’a “Bu, yıpratıcı türden bir şey. İsrail’de emsal değerlendirmesinden geçmemiş tek bir retrospektif çalışmadan kapsamlı bir sonuç çıkarıyor. Ancak bu tweet viral olacak ve haber içeriklerini yönlendirecek” diye yazdığı, devamında ise Twitter’ın, Giroir’in twitini “yanıltıcı” diye etiketleyerek bir uyarı notuyla beğenme ve paylaşıma kapattığı görüldü.

https://mobile.twitter.com/FoxNews/status/1612585044429754370