Ana Sayfa Manşet Aşı da dağıtım hedef ayı eylül-ekim!

Aşı da dağıtım hedef ayı eylül-ekim!

AstraZeneca is aiming to produce 2 billion doses of a coronavirus vaccine — and it could be ready by September

AstraZeneca CEO’su Pascal Soriot  perşembe günü gazetecilerle yaptığı görüşmede, aşıyı ABD ve İngiltere’de Eylül ve Ekim aylarında dağıtmaya başlamayı planladıklarını söyledi!

Hindistan Serum Enstitüsü ile düşük ve orta gelirli ülkelere 1 milyar doz sağlamak için bir lisans anlaşması imzaladığını ve bu partilerin 400 milyonunun 2020′nin sonuna kadar teslim edileceğini söyledi. .

AZD1222 adlı aşı aslen İngiltere’de Oxford Üniversitesi tarafından geliştirildi ve AstraZeneca ilacı üretmek ve dağıtmak için ilaç endüstrisi ortaklarıyla birlikte çalışıyor.

Soriot, dağıtımın Ağustos ayına kadar yapılan klinik çalışmalara bağlı olduğunu söyledi. Klinik araştırmalar ve üretim, eşzamanlı olarak gerçekleşir ve bu, işe yaramayabilecek bir ilaç üretme riski nedeniyle ilaç endüstrisi için eşi görülmemiş bir harekettir. Olabildiğinde hızlı olmak istiyoruz. Elbette bu kararın riskleri de vardır fakat bunlar finansal risklerdir. Bu finansal risk aşının işe yaramaması durumunda olur. Öyle bir durumda bütün materyaller aşılar ve üretilen her şey çöpe gider.

Coronavirus: AstraZeneca to begin making potential vaccine