Ana Sayfa İlaç Ar-Ge yatırımları İLKO İlaca birincilik ödülü getirdi

Ar-Ge yatırımları İLKO İlaca birincilik ödülü getirdi

Sektörün saygın organizasyonlarından kabul edilen ve bu yıl Antalya’da gerçekleşen 8. Uluslararası İlaç Kimyası Kongresi’nde İLKO İlaç, “Cirosundan Ar-Ge’ye en çok pay ayıran ilaç firması” olarak birincilik ödülünün sahibi oldu.

27 Şubat-01 Mart 2020 tarihleri arasında ilaç sektörünün önemli temsilcilerini bir araya getiren Uluslararası İlaç Kimyası Kongresi,  bu yıl 8. kez düzenlendi. Yerel ve uluslararası birçok katılımcıyla sektöre yön veren kongre kapsamında, yılın enleri de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Yaptığı yatırımlarla sektörün öncü isimleri arasında yer alan İLKO İlaç “Cirosundan  Ar-Ge’ye en çok pay ayıran ilaç firması” kategorisinde Türkiye’deki ilaç firmaları arasında birincilik ile ödüllendirildi.

Törende ödülü İLKO İlaç adına, Ar-Ge Direktörü Dr. Ecz. Onur Pınarbaşlı, T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkan Yardımcısı Sn. Dr. Ecz. Harun Kızılay’ın elinden aldı.

Ödüle ilişkin bir değerlendirmede bulunan İLKO İlaç Genel Müdürü Hatice Öncel, “Bu ödülü çok önemsiyoruz. İLKO İlaç’ta biyoteknoloji esaslı ürünlerin üretimi ve üstün özelliklere sahip yeni ilaçların geliştirilmesi konusunda Ar-Ge faaliyetlerini ve yatırımlarını, ülkemizin gelişmiş ülkelerin yanındaki yerini alması amacıyla yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz” dedi.

Öncel ayrıca “İLKO İlaç; 50 yılı aşkın birikimi ve tecrübesi ışığında; güçlü Ar-Ge yapısı, tüm majör tedavi alanlarını kapsayan ileri teknolojiye dayalı ve katma değerli geniş ürün portföyü, biyoteknoloji ve tüketici sağlığı alanındaki faaliyetleri ile Türkiye’deki ve dünyadaki insanların yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmalarına devam edecektir” vurgusu yaptı.