Ana Sayfa Hukuk&Etik Antalya’da Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Ölen Turist İngiltere’de Gündemde

Antalya’da Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Ölen Turist İngiltere’de Gündemde

İngiltere’den Türkiye’ye gelen iki çocuk annesi bir kadının, Türkiye’de geçirdiği kilo verme ameliyatı sırasında trajik bir şekilde hayatını kaybetmesi, ülkede Türk hastanelerindeki estetik ameliyatlarla ilgili tartışmaları yeniden gündeme getirdi.

TURKEY TRAGEDY – Mum-of-two, 44, died when surgeon punctured her abdomen during weight loss surgery in Turkey / The Sun

Özel hastane , annenin cerrahın hatası sonucu değil, “doğal nedenlerden” öldüğünü iddia etmeye çalıştı.

Cheshire Adli Tıp Mahkemesi’nin yaptığı soruşturmada , Emma’nın operasyonunu düzenleyen Regenesis Travel’ın, Emma’nın buna uygun olduğundan emin olmak için kontroller yapmadığı duyuldu.

Emma, ​​NHS’deki tüp mide kriterlerini karşılamadığından , ameliyatın düşük bir oranda yaptırılması için Türkiye’ye gitti .

Ancak 8 Temmuz 2022’de bir cerrahın karnını bir aletle delmesi sonucu iç kanama nedeniyle hayatını kaybettiği iddia edilmekte!

Cheshire’ın kıdemli adli tabibi Jacqueline Devonish şunları söyledi: “Sağlık turizmi şirketi Regenesis UK, hastanın kendi sağlık beyanına güveniyordu .

“Emma’nın ameliyat olması için gerekli ayarlamaları yapmadan önce, Emma’nın tüp mide ameliyatına uygun olduğundan emin olmak için hiçbir bağımsız araştırma yapmadılar .

“Türkiye’de özel hastaneye sevk edilmeden önce sorulan sağlıkla ilgili ön değerlendirme soruları belirsizdi.

“Tıbbi olarak eğitilmiş bir kaynak tarafından, sevk eden personelin başvurabileceği standart bir formun oluşturulduğuna dair hiçbir kanıt yoktu.
tamamı için kaynağa bknz