Ana Sayfa Hukuk&Etik “Aile Hekimliği bitmesin” diye iş bırakıyoruz

“Aile Hekimliği bitmesin” diye iş bırakıyoruz

Yorgunuz, kırgınız, üzgünüz!

Yaşamı boyunca eğitimine emek vermiş ve mesleğini hayatının merkezine koymuş olan biz hekimler daha pandemide kaybettiğimiz meslektaşlarımızın acıları dinmemiş iken, her gün aldığımız şiddet haberleri yüreğimizi parçalarken hiç ama hiç hak etmediğimiz şekilde tanımlanmış olmaktan kırgınız, üzgünüz!

Meslek hayatında tüm zorlu koşullara rağmen vatandaşın ve ülke sağlığını en üst seviyelere getirmiş bizler, ‘çalışma koşullarımız çok zorlu ,insanca yaşayamıyoruz, emekli olamıyoruz’ diye sesimizi duyurmaya çalışmaktan yorgunuz!

Bunca mücadele içinde işimizi en iyi şekilde yaparken, yok sayılmayı ve “Giderlerse gitsinler!” gibi söylemler ile değersizleştirilmeyi kabul etmiyoruz!

Bizler gitmek isteseydik, giderdik! BURADAYIZ!

Oysa kalmayı tercih ettik! ülkemize hizmet etmeyi, toplumun sağlığını yükseltmeyi , sağlığı tüm dünya ülkelerinde daha iyi bir noktaya getirmeyi kendimize görev bildik!

Bu bizim, ne koşullarda kazanıldığını bildiğimiz Cumhuriyet’e ve onun kazanımlarına borcumuzdur, başka da kimseye borcumuz yoktur!

Bunca yaşanana rağmen asla YILGIN değiliz!

HAKLI olduğumuzu, HAKKIMIZ olduğunu biliyoruz.

Bir yere gitmiyoruz hakkımızı istiyoruz!

TCK’ye eklenecek Sağlıkta şiddet yasası çıkana kadar

Ceza yönetmeliği kaldırılana kadar

İnsanca yaşadığımız çalışma ve emeklilik koşulları sağlanana kadar

Mücadeleye devam edeceğiz!

14-15-16 Mart 2022 tarihlerinde Anayasal hakkımızı kullanarak, İŞ BIRAKIYORUZ, ASM’lere gitmiyoruz 

15 MART 2022’de Kadıköy Meydanı’nda Atatürk Anıtında toplanıp çelenk koyma töreni sonrasında basın açıklaması ile hem sorunlarımıza hem de gelişen son tutumlara tepkimizi göstereceğiz.

Saygılarımızla,

İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED)