Ana Sayfa Eczacılık Acar “Eczacılar İlaç Zammından Rahatsız”

Acar “Eczacılar İlaç Zammından Rahatsız”

Son günlerde eczanelerde baş gösteren ilaç sıkıntısının nedeni anlaşıldı.

Şubat eyı içersinde bir çok ilaca zam yapılacağı öğrenildi.

Vafandaşlar yaşanan ilaç sıkıntısının eczanelerden kaynaklandığını varsayarak eczane sahiplerine sitem etti.Ancak www.urfagap.com ilkeli yayıncılık gereği konuyu Şanlıurfa 27.Eczacılar Odası Başkanı Süleyman Acar’a sordu.

Acar yaptığı açıklamada “İlaç sıkıntısının,ilaç firmalarının politikalarından kaynaklandığını bu durumun eczacıları da zor duruma soktuğunu belirterek sorunun Sağlık Bakanlığı nezninde ilaç firmaları ile çözüme kavuşturulması gerektiğinin altını çizdi.

Başkan Acar son dönemde gündemde yer alan poşet konusunda da eczacılar odası olarak gerekli hassasiyeti gösterdiklerini Bakanlığın genelgesi doğrultusunda 15 mikro gram üzerinde poşetleri ücratsiz olarak verdiklerini ancak bu poşetlerin çok kalın olduğunu bu konunun da Çevre Bakanlığınca yapılacak yeni bir düzenleme ile çözüme kavuşturulacağını söyledi.

Acar 27.Eczacılar Odası Başkanlığı olarak tüm üyelerimizin çalışma hayatı ile ilgili sorunlarını çözüme kavuşturmak için yönetim kurulu olarak çaba sarf ettiklerini belirterek oda olarak zaman zaman sosyal projelerde de yer aldıklarını söyledi.

 

tamamı için kaynağa bakınız (urfagap.com)

İlaçta kur oyunu !