Ana Sayfa İlaç Abdi İbrahim’den Olimpik Destek

Abdi İbrahim’den Olimpik Destek

İlaç sektöründe tam 109 yıldır hayatı iyileştirme hedefiyle faaliyet gösteren Abdi İbrahim, Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecek rekortmen milli yüzücümüz Emre Sakcı’nın ana sponsorluğunu üstlendi. Kurbağalamada ulusal ve uluslararası alanda rekortmen yüzücümüz Emre Sakcı ile 4 yıllık sponsorluk anlaşması imzalayan Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, “Türkiye’nin yerli ve lider ilaç şirketi olarak, olimpik spor dallarından birisi olan yüzme branşında, olimpiyatlar başta olmak üzere uluslararası organizasyonlarda yarışarak ülkemize madalya kazandırabilecek sporcularımıza destek olma kararı aldık. Yüzmede elde ettiği istikrarlı başarılarla dikkatimizi çeken Emre Sakcı ile Paris 2024 Olimpiyatlarını da kapsayacak şekilde dört yıllık, uzun soluklu bir sponsorluk anlaşması yaptık ve Emre’nin ana sponsoru olduk. Olimpiyatlarda daha fazla sporcumuzun yer alması ve ülkemiz adına daha fazla sportif başarı elde edilebilmesi için bundan sonra da desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.  

Türk ilaç sektörünün 19 yıldır kesintisiz lideri olan Abdi İbrahim, Türk ilaç sektöründe yine bir ilke imza atarak; amacı, dokunduğu hayatları iyileştirerek ülke ve toplum için değer yaratmak olan ve “Sağlık ve Spor”, “Sosyal İnovasyon”, “Gençlerde Bilim Farkındalığı Yaratma” ile “Toplumsal İhtiyaçlar İçin Gönüllülük Projeleri” olmak üzere dört ana konuya odaklanan yepyeni bir toplumsal yatırım programı hayata geçirdi. Abdi İbrahim, şirketin sürdürülebilirlik stratejisinin en önemli parçalarından birisi olan ve 2021 yılından itibaren uzun vadeli bir bakış açısı ile hayata geçireceği bu program çerçevesinde, Emre Sakcı’nın başarı yolculuğuna, dört yılı kapsayan uzun soluklu bir sponsorluk anlaşmasıyla destek verme kararı aldı.

Emre Sakcı, üç yaşında yüzmeye başladı, 15 yaşında A Milli Takım’a seçildi. Kariyeri boyunca ulusal ve uluslararası yarışmalarda pek çok rekor elde eden Sakcı, halen Fenerbahçe Spor Kulübü’nün lisanslı sporcusu. Temmuz 2021’e ertelenen Tokyo Olimpiyatları’nda 100 metre kurbağalama kategorisinde ülkemizi temsil edecek olan rekortmen yüzücümüz ile Abdi İbrahim arasındaki sponsorluk anlaşması, Abdi İbrahim’in Maslak’taki genel merkezinde imzalandı.

Nezih Barut: “Gençlerimizin önünü açmaya, onların yanında olmaya kararlıyız”

Abdi İbrahim İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut

Sponsorluk anlaşmasıyla ilgili konuşan Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut; içinden geçtiğimiz dönemin ruhuna dikkat çekerek, “Pandemi dönemi, ülkelerin en büyük gücünün uluslararası standartlarda yazılan başarı hikayeleri olduğunu net olarak ortaya koydu. Attığımız her adımla, ülke markamızı yüceltme sorumluluğu taşıyoruz. Türkiye olarak spor dahil her alanda daha çok başarı hikayesine ihtiyacımız var” dedi.  

Sportif başarının ülke markasına katkı sunan en etkili araçlardan biri olduğunu belirten Nezih Barut şöyle devam etti: ‘’Olimpiyatlar, her ülkenin kendisini gösterebileceği en kuvvetli sahne. O sahneye çıkabilmek, orada yarışabilmek büyük bir azim ve mücadele gerektiriyor. Bu azmi sergileyen genç sporcularımızın yanında olmaya kararlıyız. Abdi İbrahim olarak ilk adımı milli yüzücümüz Emre Sakcı ile atıyoruz ve Olimpiyat A barajını geçen başarılı yüzücülerimizle devam etmeyi planlıyoruz.’’ 

Abdi İbrahim’in 19 yıldır Türk ilaç sektöründe kesintisiz pazar lideri olduğunu ifade eden Nezih Barut, “Ancak hiçbir zaman bununla yetinmiyoruz. Uluslararası arenada elde edeceğimiz her başarının ülke markamıza katkısı olduğu bilinciyle; disiplinle, kararlılıkla ve azimle global ve sürdürülebilir bir şirket olma yolculuğumuzda ilerliyoruz. Abdi İbrahim olarak, gençlerimize önce ülkemizi sonra da dünyayı değiştirebilecek güçte olduklarını göstermek ve onların geleceğe umutla bakabilmesi için toplumsal yatırım programları geliştiriyor ve onlara farklı imkanlar sunmaya gayret ediyoruz. Sevgili Emre’ye verdiğimiz destek konusundaki en büyük motivasyonumuz, önümüzdeki dört yıl içinde gerçekleşecek olan 2021 Tokyo ve 2024 Paris Olimpiyatları ile Dünya ve Avrupa şampiyonalarında Emre’nin ülkemizin adını ve bayrağımızı her kulvarda en yükseğe taşıması. Bizimle aynı tutku, cesaret ve sorumluluğu taşıyanları, bilhassa da geleceğimizin teminatı gençlerimizi desteklemekten gurur duyuyoruz. Eminim ki Temmuz ayında düzenlenecek olimpiyatlardan başlayarak önümüzdeki dönemde Emre’nin kararlı ve disiplinli çalışmalarının meyvelerini hep birlikte göreceğiz. Tıpkı Emre gibi daha nice genç sporcularımızın olimpiyatlara katılmasını, Emre’nin de elde edeceği başarılarla bir Kuzey Yıldızı gibi güçlü bir rol model ve örnek olmasını yürekten diliyorum’’ dedi.

Emre Sakcı, Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim’in kendisine sponsor olmasından mutluluk duyduğunu belirterek şunları söyledi: “Abdi İbrahim’in sponsorluk desteği, benim gibi genç sporcular için önemli bir motivasyon kaynağı. Abdi İbrahim’in yöneticileri, benimle iletişime geçtiklerinden bu yana şirketin vizyonunu daha yakından tanıma imkanım oldu. Kendi sportif hedeflerimle, Abdi İbrahim’in hedefleri arasında inanılmaz bir eşleşme gördüm. Bu da beni çok heyecanlandırdı. Olimpiyat ruhunda yeri olan pek çok anlamlı değeri bana şimdiden hissettirdikleri ve bilhassa uluslararası alanda başarı hedefleyen benim gibi bir sporcuyu destekledikleri için teşekkür ediyorum. Desteğin 4 yıl olması ise müthiş bir güven ve motivasyonun yanı sıra sorumluluk duygusu da verdi bana. Şimdi tek hedefim, ana sponsorum Abdi İbrahim’in bana sunduğu olanakların da desteğiyle, öncelikle bu sene yarışacağım Tokyo Olimpiyatları başta olmak üzere, tüm yarışmalarda ülkem için en iyisini yapmak. Başta Sayın Nezih Barut olmak üzere 109 yıldır birçok ilki başaran tüm Abdi İbrahim ailesine bana inandıkları, başarı yolculuğuma ve kazanma heyecanıma ortak oldukları için teşekkürlerimi sunarım.’’