Ana Sayfa Manşet 25 Eylül Dünya Eczacılık Günü Kutlu Olsun

25 Eylül Dünya Eczacılık Günü Kutlu Olsun

Toplum sağlığını koruma ve geliştirme ana hedefiyle var gücüyle çalışan ve ülkemizin dört bir yanında hastalarımıza fedakârca sağlık hizmeti sunan eczacılar olarak, son derece zorlu bir süreçten geçiyoruz.

Mesleğimize hak ettiği değerin verilmediği, varlık yokluk mücadelesi verdiğimiz bir dönemde, 25 Eylül Dünya Eczacılar Günü’nü bir bayram havasında geçirmek yerine buruk bir şekilde kutluyoruz.

Ancak bugünü yeniden bir şölen havasında kutlamak için, bütün meslektaşlarımızla omuz omuza, tek ses tek yürek mücadele verdiğimiz bir yola çıktık.

“Eczacıya Hak Ettiği Değer Verilmelidir” ana mesajıyla çıktığımız bu yolda, hastalarımıza ve mesleğimize duyduğumuz sorumlulukla; ilaç yokluklarına, ilaç fiyat farklarına, kontrolsüz açılan fakültelere, eczanelerdeki ekonomik çıkmaza, kamu eczacılarının hak kayıplarına, eczacıların yok sayılmasına ve eczacılık mesleğinin değersizleştirilmesine dur diyoruz!

Hastalarımız, mesleğimiz ve daha sağlıklı bir toplum için 16 Ekim’de Büyük Eczacı Mitingi’nde tüm meslektaşlarımızla Ankara’dayız. Mesleğimiz için Ayaktayız, Meydanlardayız.

25 Eylül Dünya Eczacılar Günümüz Kutlu Olsun!

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ