Ana Sayfa Duyurular&Mevzuat 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

TTB / 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Çocuk işçiliğinin her geçen yıl yaygınlaştığı, yüz milyonlarca çocuğun eğitim ve sağlık haklarından mahrum bırakıldığı, her yıl beş yaş altı milyonlarca çocuğun önlenebilir nedenlerden ötürü hayatını kaybettiği bir dünyada; Türk Tabipleri Birliği olarak çocukların haklarına sahip olarak, daha sağlıklı ve demokratik bir dünyada, barış içinde yaşamaları dileğiyle bayramlarını kutluyoruz.

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi

TEB/ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı, milletimizin bağımsızlık mücadelesine ışık tutmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve çağdaş uygarlık yolculuğunun en önemli kilometre taşlarından birisi olmuştur.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 23 Nisan gününü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza bayram olarak hediye etmiş, aynı zamanda bizlere büyük bir sorumluluk da yüklemiştir.  Gelişmiş ve çağdaş bir Türkiye’nin inşası, bilimsel ve eleştirel düşünebilen, yeniliklere açık nesillerle mümkündür. Bizler Atatürk’ün bu mirasına sahip çıkarak, Cumhuriyet değerleri ışığında özgür düşüncenin, laikliğin ve hukukun üstünlüğünün esas alındığı bir geleceğin inşası için çalışmaya devam edeceğiz.

“Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesinin ışığında, milli birlik ve egemenliğimizin temeli olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunu kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ

TDB / 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN…

Savaş ortamının en karanlık zamanlarında Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ ilkesine dayanarak, milletin kendi azim ve kararlılığıyla kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi; demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini oluşturmuştur.

TBMM’nin kuruluşu, Türk milleti için tarihi değer taşıyan bir dönüm noktası; birlik fikrinin, ortak karar alma ve mücadele kararlılığının bir göstergesidir. Bu tarih, bağımsızlığa giden yolda egemenliğin tek adamdan alınıp Millete devredilişinin tarihidir.

TBMM; daima Cumhuriyetimizin, demokrasimizin ve geleceğimizin en büyük güvencesi olarak kalacaktır. Bu nedenle millet iradesine ve 23 Nisan 1920 ruhuna duyduğumuz derin bağlılık bizler için vazgeçilmezdir.

Bu anlamlı günü, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza emanet eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.

Türk Dişhekimleri Birliği

görsel: google