Ana Sayfa Eczacılık Yönetmeliğe Aykırı Davranan Eczacılara 7 Gün Meslekten Men Kararı

Yönetmeliğe Aykırı Davranan Eczacılara 7 Gün Meslekten Men Kararı

İstanbul Eczacı Odası, eczane dışında (internet sitesi, hızlı ecza ve  mobil uygulamalar) gibi benzer başka kanallarla işbirliği yaptıkları tespit edilen üyeleri hakkında 7 gün meslekten men cezası verildiğini duyurdu.

İstanbul Eczacı Odası Duyurusunda;

Eczaneden hizmet algısıyla, mesleğimizin ve eczanelerimizi güvenilirliğini kullanarak var olmaya çalışan Hızlı Ecza ve benzeri mobil uygulamalar veya internet siteleri ve bu tarz uygulamalara dahil olan eczaneler hakkında soruşturma ve idari işlemler tarafımızca titizlikle sürdürülmektedir.

Bu kapsamda yürüttüğümüz çalışma neticesinde tespit edilen eczaneler hakkında mesleki disiplin soruşturmalarının hızla devam ettiğini, soruşturması tamamlanan dosyalar hakkında Oda Haysiyet Divanı tarafından 7 gün Meslekten Men Kararı verildiğini bilgilerinize sunarız.

İstanbul Eczacı Odası olarak hassasiyetle üzerinde durduğumuz bu konuda çalışmalarımızın aynı kararlılıkla devam edeceğinin altını bir kez daha çizer, mesleğimizin geleceği ve itibarına yönelik her türlü tehdide aynı azimle karşı duracağımızı bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.

İSTANBUL ECZACI ODASI