Ana Sayfa İlaç Turkuaz Healthcare İnovatif Ürünlerini Florida’da Sergileyecek

Turkuaz Healthcare İnovatif Ürünlerini Florida’da Sergileyecek

Ömer Koç, Turkuaz Healthcare CEO

En yeni ürünü Konix® Steril İlk Yardım Yanık Jeli ve Yanık Pansumanı’nı Amerika’da medikal sektöre tanıtacak 

Avrupa’nın lider medikal jel üreticisi Turkuaz Healthcare, geliştirdiği inovatif ürünlerini ABD’nin Florida eyaletinde yapılacak olan Uluslararası Medikal Fuarı FIME’de sergileyecek. Sektörün en büyük ticaret fuarı olarak bilinen FIME, 21-23 Haziran tarihleri arasında Miami Beach Convention Center’da gerçekleştirilecek.

 

Medikal kimyasal ürünler, dezenfektan ve antiseptik ürünler, tüketici sağlığı ve cinsel sağlık ürünleri kategorilerinde geniş bir ürün portföyü bulunan Turkuaz Healthcare, yeni ürünü Konix® Steril İlk Yardım Yanık Jeli ve Yanık Pansumanı ile insan sağlığına değer katmaya devam ediyor. 2023 yılının Ocak ve Mart aylarında Arab Health ve Expomed fuarlarında büyük ilgi gören Konix® Steril İlk Yardım Yanık Jeli ve Yanık Pansumanı, 21-23 Haziran’da da Florida’daki Miami Beach Convention Center’da yapılacak olan Uluslararası Medikal Fuar’ında (FIME) sektör profesyonelleri ile buluşacak.

İçeriğindeki çay ağacı ile yanığın derinleşmesine engel oluyor

Dünya standartlarında üretim teknolojisi, kullandığı kaliteli ham maddeler ve uluslararası regülasyonlara uyum hassasiyeti ile öne çıkan Turkuaz Healthcare, ürün portföyüne yeni kattığı Konix® Steril İlk Yardım Yanık Jeli ve Yanık Pansumanı ile kısa sürede hassasiyet ve acının azalmasına yardımcı oluyor. Yanıklarda ilk yardım için üretilen ve içeriğindeki çay ağacı yağı ve aloe vera ile ısının deride alt katmanlara ilerlemesini durdurarak yanığın derinleşmesini engelleyen Konix® Steril İlk Yardım Yanık Jeli ve Yanık Pansumanı, yanık üzerine yerleştirildiğinde, deri üzerinde 3-6 milimetrelik jel katmanı sağlıyor. Sargının soğutucu özellikleri, yanığın ilerlemesini durdurmaya ve doku hasarını minimize etmeye destek veriyor. Yumuşak ve esnek bir malzemeden yapılan pansumanlar aynı zamanda yanık bölgesinde yapışmayı engelliyor. Isı, güneş ve elektrik yanıkları ile haşlanmalar, kesikler, sıyrıklar gibi geniş bir kullanım alanı bulunan ilk yardım ürünü, steril jel emdirilmiş yanık sargıları ile jel şişe ve saşelerden oluşuyor.

3,5 gr jel ve 118 ml jel formları ile 10×10 cm²’lik pansuman formundaki ürünler, sağlık sektörünün lider e-ticaret platformlarından www.medipera.com.tr ‘de, e-ticaret pazaryerlerinde ve eczanelerde satışa sunuluyor.