Ana Sayfa Ekonomi Türkiye’nin en kapsamlı sosyal medya ödülünü 3 kez alan Memorial Sağlık Grubu

Türkiye’nin en kapsamlı sosyal medya ödülünü 3 kez alan Memorial Sağlık Grubu

SOSYAL MEDYADA ALTIN ÖDÜL YİNE MEMORIAL’IN

Türkiye’nin en kapsamlı sosyal medya ödülünü 3 kez alan Memorial Sağlık Grubu, bu yıl Brandverse Awards çatısı altında verilen altın ödülü de alarak sosyal medyanın 4’üncü kez ‘en iyisi’ unvanına sahip oldu.

Sosyal medyadaki en başarılı marka ve projeleri yıllardır objektif bir şekilde ödüllendiren, birbirinden iddialı reklam ve iletişim çalışmalarına 360 derece bakış açısı sunan  Social Media Awards Turkey, iletişim dünyasını kapsayan tüm projeler için kapsamını genişleterek Brandverse Awards adıyla bu yılın en başarılı kurumlarını seçti.

Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliği ile gerçekleştirilen Brandverse Awards Turkey 2022’de Memorial bir kez daha sosyal medya liderliğine imzasını attı.

Takipçilerimiz ile aramızda çok özel bir bağ var  

Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç; dijital dünyanın, hastaların medikal bilgilere ve sağlık hizmetine hızlı, kolay bir şekilde ulaşmalarına imkan sağladığını söyledi. Genç, “Günümüzde en çok kullanılan iletişim araçlarından biri olan sosyal medyanın sağlık alanında da kişiler ve kurumlar tarafından kullanılan etkili araçlardan biri haline geldiğini görüyoruz ve yıllardır bu alanda etkin çalışmalar yürütüyoruz. Brandverse Awards da bu alanda en prestijli platform ve bu değerli ödülü 4’üncü kez almış olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.

Amacımız hastalarımızı bilgilendirmek ve sağlıkla ilgili kararlarını bilinçli vermelerini sağlamak

Sosyal medyanın, güvenilir ve kaliteli sağlık hizmeti almak isteyen insanlar için önemli bir mecra olduğuna dikkat çeken Genç, “İnsanlar sosyal medyayı, hastane ve hekimlerle ilgili yorumları okumak, hastalık belirtileri hakkında bilgi sahibi olmak, kendilerininki ile benzer rahatsızlıklara yakalanan kişilerin iyileşme öykülerini, tıbbi başarı hikayelerini takip etmek ve yakalandıkları hastalıklarla ilgili uzman doktorlarla iletişime geçebilmek amacıyla kullanıyor. Dolayısıyla takipçilerimiz ile aramızda çok özel bir bağ kurulmuş oluyor. Bizim de en önemli odağımız insan hayatı ve sosyal medya kanallarımızı en doğru şekilde yönetmeye, halkı en güvenli kaynaklardan bilgilendirmeye ve bilim dünyasındaki en güncel gelişmeleri paylaşmaya özen gösteriyoruz. Sosyal medya altın ödülünü 4’üncü kez almamız da, bu çalışmaları layıkıyla yaptığımızı gösteriyor. Bize destek veren tüm takipçilerimize ve tüm Memorial ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

Brandverse Awards 2022

Sektör liderlerinin bir araya geldiği Brandverse Awards’ta veri analitiği ödülleri için her yıl olduğu gibi bu yıl da 55 binden fazla sosyal medya marka hesabı Social Brands Sosyal Medya Marka Endeksi’ne göre tamamen analitik olarak incelendi. 1 Nisan 2021 – 1 Nisan 2022 dönemini kapsayan değerlendirmede takipçi sayısı, takipçi artışı, paylaşılan ileti sayısı, ileti türleri, elde edilen etkileşim ve etkileşim türleri gibi birçok farklı veri ele alındı. Deloitte Türkiye’nin uzmanlığıyla dahil olduğu kapsamlı değerlendirme sonucuna göre her kategorinin en başarılı markaları belirlendi.