Ana Sayfa İlaç TK İlaç’ta Yeni Bir Dönem: Özenç Aktaş Finans’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı...

TK İlaç’ta Yeni Bir Dönem: Özenç Aktaş Finans’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Olarak Atandı

Özenç Aktaş, TK İlaç Finans’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Finansal yönetimdeki uzmanlığı ve deneyimiyle TK İlaç’ta görev alan Özenç Aktaş, 22 Şubat 2024 tarihinde TK İlaç Finans’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Aktaş, 2006 yılından bu yana ilaç endüstrisi başta olmak üzere denetim ve inşaat gibi çeşitli sektörlerde finansal operasyonlar, risk yönetimi ve bütçeleme konularında geniş bir deneyime sahip. TK İlaç’ın tüm finansal süreçlerinden sorumlu olacak olan Aktaş, şirketin büyüme ve başarı hedeflerine finansal açıdan sağlam bir zemin sağlamak için çalışacak.

Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nden 2002-2006 yılları arasında İktisat Lisans eğitimi alan Aktaş, 2013 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik eğitim ve sınavlarını başarıyla tamamlayarak bu alanda belge almaya hak kazandı.

12 Aralık 2017 tarihinden bu yana TK İlaç’ta Finans Müdürü olarak görev yapan Aktaş, 2019 yılında Finans Direktörlüğü’ne terfi etti ve şimdi TK İlaç’ta Finans’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak kariyerine devam ediyor.

Özenç Aktaş’ın liderlik yetenekleri ve finansal uzmanlığı, TK İlaç’ın büyüme ve sürdürülebilirlik stratejilerini desteklemeye yönelik önemli bir katkı sağlayacak.