Ana Sayfa İlaç Sartonet Bilgi Akademisi’ndeki eğitimler depremzedelere bağışa dönüşüyor

Sartonet Bilgi Akademisi’ndeki eğitimler depremzedelere bağışa dönüşüyor

Sartorius’un Türkiye temsilcisi Sartonet, Türkiye ilaç endüstrisinin gelişimine yönelik düzenlediği eğitimlerin gelirlerini depremzedelere bağışlama kararı aldı.

Geçtiğimiz yıl Koşuyolu’nda açılan Sartonet Bilgi Akademisi’nde steril ilaç üreticilerine yönelik Filtre Validasyon, Integrity(Filtre Sağlamlık Testi), İleri Düzey Analizler için Numune Hazırlama, Mikropipet Kullanımı ve Terazi’ler hakkında eğitimler düzenleniyor.

İlaç endüstrisinden profesyoneller Şubat ayında düzenlenen 3 farklı eğitimde Koşuyolu’nda yer alan Sartonet Bilgi Akademisi’nde buluştu.

Şubat’ın ilk haftası düzenlenen filtre validasyonu eğitimine katılan ilaç profesyonelleri  filtre seçimi ve validasyonunun son birkaç yıldır denetçilerin üzerinde önemle durduğu konulardan olduğunu dile getirdi.

15 Şubat’ta ise akademi kapılarını Integrity Test eğitimi için açtı. Uygulamalı olarak gerçekleştirilen Filtre Bütünlük ve Sağlamlık Testi Eğitimi de kullanıcılardan tam not aldı.

Katılımcılar güncel regülasyonlarda sıkça altı çizilen filtre test yöntemlerinden olan Integrity Test’i uygulama ve prosesleri ile ilgili derinlemesine sorularına yanıtlar bulma imkanı buldu.

Sartonet Bilgi Akademisi’nde Şubat ayının son eğitimi ise bu yıl ilk kez düzenlenen İleri Düzey Analitik Cihazlar İçin Numune Hazırlamada Dikkat Edilmesi Gereken Kritik Faktörler eğitimiydi.

HPLC, ICP, LC-MS, ICP-MS gibi ileri düzey analizlerin sonuçlarına etki eden 4 kritik faktör olan ultra saf su, hassas tartım, pipetleme ve filtrasyonun anlatıldığı eğitimin Mayıs ayında yeniden verilmesi planlanıyor.

Sartonet Bilgi Akademisi’nde Mart ve Nisan aylarında düzenlenecek olan eğitimlere bu linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.sartonet.com/egitim-takvimi?yeni-egitimler