Ana Sayfa İlaç Santa Farma İlaç, Kristal Havan’da Ar-Ge Marka Sayısı Birincilik Ödülü’ne Layık Görüldü

Santa Farma İlaç, Kristal Havan’da Ar-Ge Marka Sayısı Birincilik Ödülü’ne Layık Görüldü

Kimyagerler Derneği tarafından 2013 yılından beri aralıksız olarak her yıl düzenlenen Uluslararası İlaç Kimyası Kongresi (International Drug Chemistry Conference), 9-12 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen kongrede ülkemizde faaliyet gösteren ilaç firmalarına 2021 yılı Ar-Ge faaliyetleri göz önünde bulundurularak çeşitli dallarda Kristal Havan Ödülleri takdim edildi.

Fikri Mülkiyet Hakları alanında oldukça aktif rol oynayan Santa Farma İlaç, “2021 İlaç Ar-Ge Marka Sayısı Birincilik Ödülü”ne layık görüldü.

Santa Farma İlaç Ar-Ge Direktörü Ersin Yıldırım, Ar-Ge Marka Sayısı Birincilik Ödülü, ilaç sektöründe en fazla Avrupa Patent Tescili almaya hak kazanan firmamızı bir kez daha gururlandırmıştır. Yaratılan değerin nicelikten çok niteliğe bağlı olduğu bilinciyle yürüttüğümüz araştırma ve geliştirme faaliyetleri, tescil aldığımız ulusal ve uluslararası patent ve marka değerleri ile taçlandırılmaktadır. Bu çerçevede inovasyona ve yenilikçi düşünce gücüne sahip olan değerli Ar-Ge Merkezi ekibimizi gönülden tebrik ediyorum.” dedi.