Ana Sayfa İlaç Santa Farma İlaç 4. Kez EU-GMP Belgesi Almaya Hak Kazandı

Santa Farma İlaç 4. Kez EU-GMP Belgesi Almaya Hak Kazandı

Santa Farma İlaç, Kasım 2022’de Hırvatistan Sağlık Otoritesi (HALMED) tarafından gerçekleştirilen denetim sonucunda dördüncü kez, ürettiği ürünlerin Türkiye dışında geçerliliği için gerekli olan EU – GMP (İyi İmalat Uygulamaları) Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Geliştirilen ve üretilen ürünlerin ülke dışında otoritelerce tanınmasını sağlayan belge, Santa Farma İlaç’a Avrupa Birliği ülkeleri ve diğer regüle pazarlar için jenerik ürün geliştirme ve ruhsatlama imkanı sağlıyor.

Belge, Avrupa Birliği Pazarı için hali hazırda geliştirilen ve İlaç Ruhsat Dosya başvurusu işlemleri devam eden yeni ürünleri de kapsıyor..

Santa Farma İlaç, Stratejik Planlama ve Operasyon Başkan Yardımcısı Sami KiresepiBu denetim süreci ile Santa Farma, Avrupa Birliği ve diğer regüle pazarlar için jenerik ürün geliştirebilir, ruhsatlayabilir ve en güncel GMP gereklilikleri ile yüksek seviyede farmasötik kalite standartlarında ürün üretebilir olduğunu bir defa daha ispatlamış oldu. Kurum kültürümüzü yaşatan, bilgi ve birikimini bu süreçte ortaya koyan, tecrübeli yönetim ekibimiz ve hedefe odaklı, motivasyonu yüksek çalışma arkadaşlarımızla, daima daha iyiye ulaşacağımıza olan inancımız sonsuzdur. Süreçte emeği geçen tüm Santa Farmalıları kutluyor ve başarılarımızın devamını diliyorum” dedi.