Ana Sayfa Ekonomi Sağlık çalışanlarına promosyon için yeni anlaşma!

Sağlık çalışanlarına promosyon için yeni anlaşma!

Doktor, hemşire, asistan promosyon ödemesi ne kadar? Türkiye gazetesi 

Kamu kurumlarında çalışan sağlık personellerinin promosyon beklentisi sürüyor. Emniyet ve MEB personelinin promosyonlarına kavuşmasının ardından gözler sağlık çalışanlarına çevrildi. Kamuda promosyon miktarı genellikle 27 bin TL olarak dikkat çekti. Bazı kurumlarda bu miktar 40 bin TL’yi geçti. Doktor, hemşire, asistan promosyon ödemesi için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Bazı illerde ise müdürlüklerle yapılan anlaşmalar sonucunda sağlık çalışanları promosyon almaya hak kazanıyor. Peki; sağlık çalışanları promosyonu çıktı mı? Sağlıkçılara promosyon ne kadar olacak?

Sağlık çalışanlarına promosyon için yeni anlaşma gündemde! Doktor, hemşire, asistan promosyon ödemesi ne kadar? Polislere verilen 27 bin TL seviyesinde promosyonun ardından diğer kamu kurumlarında promosyon beklentisi sürüyor. Sağlık çalışanları promosyon ödemesi bekliyor. Daha önce yapılan anlaşmalar 40 bin TL’yi geçmişti. Peki; sağlık çalışanlarına promosyon anlaşması geldi mi? İşte; doktor, hemşire ve asistanlara ödenecek promosyonla ilgili son bilgiler!

İLK ANLAŞMA GELDİ

Samsun’da sağlık çalışanlarına verilecek promosyon ödemeleri için Yapı Kredi ile anlaşma sağlandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Sendikamızın sürecin başından sonuna yoğun emek ve mesai harcadığı Banka Promosyon Anlaşması için, Müdürlüğümüz ile Yapı Kredi Bankası arasında protokol imzalanmıştır. Kasım ayı 15-25 arasında 27.000₺ tek seferde her bir çalışana yatacaktır.” ifadelerine yer verildi. Çalışanlara 3 yıl için tek seferlik ödeme sağlanacak.

Başka iller için belirlenmiş bir promosyon kararı henüz duyurulmuş değil. tammaı için kaynağa bknz