Ana Sayfa İlaç Pierre Fabre Türkiye Genel Müdürlüğü’ne Sercan Özen Yıldırım Atandı

Pierre Fabre Türkiye Genel Müdürlüğü’ne Sercan Özen Yıldırım Atandı

Pierre Fabre Türkiye Genel Müdürü Sercan Özen Yıldırım

Dünyaca ünlü Fransız firması Pierre Fabre çatısı altında faaliyet gösteren Pierre Fabre Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Sercan Özen Yıldırım oldu.

Son olarak Pierre Fabre Türkiye Dermokozmetik İş Birimi Direktörü olarak görev yapan Sercan Özen Yıldırım lisans eğitimini 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Lisans eğitiminin ardından 2017 yılında işletme yüksek lisansını Sabancı Üniversitesi’nde tamamlayan Sercan Özen Yıldırım, dünyanın en prestijli eğitim kurumları arasında yer alan Columbia İşletme Okulu’nda yönetici eğitimi aldı. 20 yıllık kariyeri boyunca pazarlama, marka yönetimi, iş geliştirme ve satış gibi pek çok alanda deneyim sahibi olan Özen Yıldırım, bugüne kadar hızlı tüketim, kişisel bakım ve sağlık alanlarında NIVEA Beiersdorf, Nobel İlaç ve Eczacıbaşı gibi uluslararası ve yerli bir çok kurumda üst düzey yönetici pozisyonlarında görev aldı.

Tüm dünyada 43 ülkede faaliyet gösteren onkoloji, ilaç, tüketici sağlığı ve dermokozmetik alanında öncü Pierre Fabre’nin Türkiye Genel Müdürü olarak Eylül 2023 yılında atanan Özen Yıldırım, görevi kapsamında Pierre Fabre Türkiye ilaç ve dermokozmetik gruplarının tüm yönetim süreçlerinden sorumlu olacak.