Ana Sayfa İlaç Pfizer Gelişen Pazarlar ve Çin Medikal Çözüm Ortağı Dr. İlknur Akbulut Oldu

Pfizer Gelişen Pazarlar ve Çin Medikal Çözüm Ortağı Dr. İlknur Akbulut Oldu

Dr. İlknur Akbulut

Pfizer ailesine 2014 yılında, 18 yıllık ilaç endüstrisi deneyimiyle Medikal Terapötik Alan Müdürü olarak katılan ve Terapötik Alan Liderliği, Dijital Medikal Liderliği ve Medikal Projeler Etkinlik Takımı Liderliği gibi görevler üstlenen Dr. İlknur Akbulut, Gelişen Pazarlar ve Çin Medikal Çözüm Ortağı olarak atandı.

1995 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. İlknur Akbulut, 2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uzman Yöneticilik Programını da tamamlamasının ardından 2015 yılında Anadolu Üniversitesi’nden Sağlık Kurumları İşletmeciliği diploması aldı. Dr. İlknur Akbulut, 2014 yılında Pfizer Türkiye’ye Medikal Terapötik Alan Müdürü olarak katıldı. Nadir Hastalıklar ve Dahili Uzmanlıklar alanlarında Terapötik Alan Liderliği de dahil olmak üzere artan sorumluklar aldı. Bu rollerde, bölgesel sorumlulukları olan medikal takımlar kurdu ve takımları genişletti. Yenilikçi dijital projelerin geliştirilmesine öncülük eden Dr. Akbulut, Medikal Projeler ve Etkinlik Takımı ile medikal yapay zekâ projelerine de liderlik ederken, Pfizer Türkiye Yelken Takımı’nın bir üyesi olarak da birçok yarışta Pfizer’e ödül getirdi.

Pfizer Gelişen Pazarlar ve Çin Medikal Çözüm Ortağı Dr. İlknur Akbulut yeni görevi hakkında şunları söyledi: “Pfizer’de bizler “bilim kazanacak” ilkesiyle çalışıyoruz. Hastalığın değil, bilimin kazandığı ve dünyanın her neresinde olursa olsun, tüm hastaların hayatlarını değiştiren çığır açan yeniliklere erişim sağladığı bir gelecek hayal ediyoruz. Tecrübemizi ve kaynaklarımızı, bilimin öncülüğü ve işimize olan tutkumuzla birleştirerek, hastaların yaşamlarını anlamlı ölçüde dönüştürmeye adıyo