Ana Sayfa İlaç Menarini Türkiye’den Yurtdışına Atama

Menarini Türkiye’den Yurtdışına Atama

Fatma Alkanat
  • Köklü geçmişi, güçlü bilimsel altyapısı, kaliteli ve erişilebilir sağlık çözümleri sunan Menarini Türkiye’den yurtdışına önemli bir atama daha gerçekleşti. 
  • Menarini Türkiye’de 2020 yılından bu yana Tüketici Sağlığı İş Birimi’nde Ürün Müdürü olarak görev yapan Fatma Alkanat, Floransa’ya “OTX Corporate Brand Manager” olarak atandı.

Menarini Türkiye insan kaynakları alanında global atamalara devam ediyor. 2020 yılından bu yana Menarini Türkiye Tüketici Sağlığı İş Birimi’nde Ürün Müdürü olarak görev yapan Fatma Alkanat, Menarini Grup Global Merkez Floransa’ya “OTX Corporate Brand Manager” atandı. Fatma Alkanat, yeni rolünde Global Tüketici Sağlığı Pazarlama Müdürü Sayın Alberto Catizzone‘ye raporlayacak.

2016 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun olan Fatma Alkanat, Sabancı Üniversitesi’nde MBA masterı onur derecesiyle tamamlamış ardından Illinois of Urbana Champaign Üniversitesi’nde Dijital Pazarlama eğitimi almıştır. Kariyer yolculuğuna 2016 yılında Eli Lilly şirketinde pazarlama, onkoloji ve diyabet alanlarından sorumlu olarak başlayan Alkanat, hemen ardından 2019’da Vitabiotics Türkiye firmasında Ürün Müdür Yardımcısı ve Ürün Müdürü olarak çalışmıştır. 2020 yılında Menarini Türkiye’ye Üroloji ve OTC ürünlerinden sorumlu Ürün Müdürü olarak katılan Fatma Alkanat göstermiş olduğu başarılı çalışmaların ardından Temmuz 2022 itibariyle Menarini Grup’un Floransa ofisine OTX Corporate Brand Manager olarak atanmıştır.