Ana Sayfa İlaç Johnson & Johnson Medtech Presbı̇yopı̇yı̇ Düzelten Yenı̇ Göz İçı̇ Lensı̇ Tecnıs Puresee’yı̇...

Johnson & Johnson Medtech Presbı̇yopı̇yı̇ Düzelten Yenı̇ Göz İçı̇ Lensı̇ Tecnıs Puresee’yı̇ Avrupa Ortadoğu Ve Afrika’da Pı̇yasaya Sürdü

Yeni nesil lens, kesintisiz yüksek kaliteli görme sağlayan bütünüyle refraktif tasarıma sahiptir

Göz sağlığında küresel bir lider olan Johnson & Johnson MedTech, bugün bütünüyle refraktif presbiyopi düzeltici lensi TECNIS PureSee’nin EMEA’da satışa sunulduğunu duyurdu. TECNIS PureSee göz içi lens “IOL”, kategorisindeki en yüksek kontrast ve düşük ışık performansı ile kesintisiz, yüksek kaliteli görme sağlayan, monofokal bir IOL ile eşdeğer, özgün, bütünüyle refraktif bir tasarıma sahiptir.

“Katarakt ameliyatı, her yıl 28 milyon işlemle dünya çapında en çok gerçekleştirilen ameliyattır. Ancak hastaların sadece %10-15’i astigmatizm ve presbiyopi için özel olarak tasarlanmış gelişmiş optik IOL’lere sahip” diyor Johnson & Johnson EMEA Başkanı Jacqueline Henderson. “Bugün, TECNIS PureSee IOL’i piyasaya sürmenin gururunu yaşıyoruz ve cerrahlara ve hastalara görme netliği ile görsel semptomlarda azalmayı bir araya getiren birinci sınıf bir IOL seçeneği sunuyoruz.”

Günümüzde, cerrahlar ve hastalar bir IOL seçerken, kar zarar dengesine göre karar vermek zorundadır. Örneğin, tüm mesafelerde gözlüksüz net görme sağlayan bir lense sahip olabilirsiniz, ancak bunun bedeli olası kamaşmalar ve halolar olabilir. TECNIS PureSee bu sorunlarla mücadele eder ve hem hastalar hem de cerrahlar için genel sonuçları iyileştirmektedir.

“Premium bir IOL seçen hastaların en önemli kaygılarından birisi, görme düzeltimi ameliyatlarının hem gözlükten kurtulma hem de görme kalitesi açısından beklentilerini karşılayıp karşılamadığıdır. TECNIS PureSee IOL ile ilk deneyimlerim son derece olumluydu ve bu beklentileri tutarlı bir şekilde karşılayarak çok mutlu hastalarla sonuçlandı” diyor Milano, İtalya’daki Advalia Vision, Tıbbi Direktörü ve Doktor CEO’su Dr. Francesco Carones.

“Bu yeni refraktif Presbiyopi düzeltici göz içi lens (PC-IOL)’nin sadece gün ışığında değil, geceleri de mükemmel bir uzak görme ve yüksek kontrast ile tutarlı, kesintisiz, yüksek kaliteli görmeyi güvenilir bir şekilde sağladığını gördüm. Monofokal bir IOL ile benzer düzeydeki düşük disfotopsi seviyesi ile birlikte, bunlar hastalarımın tam olarak beklediği sonuçlar. Dolayısıyla, bu yeni lens teknolojisiyle hastalarımın presbiyopisini düzeltme olanağı sunabildiğim için çok heyecanlıyım.”

TECNIS PureSee IOL bütünüyle refraktif tasarımı ile, cerrahlara refraksiyon kusuruna karşı yüksek tolerans sağlamada kullanım kolaylığı sağlar. TECNIS PureSee IOL, hem cerrahlara hem de hastalarına aşağıda yer alan önemli faydaları sunmaktadır:

  • Mükemmel bir uzak ve orta mesafe görmenin yanı sıra gözlük kullanımını daha da azaltmak için daha fazla işlevsel yakın görme ile kesintisiz yüksek kaliteli görme
  • Halo, kamaşma ve yıldız saçılmaları gibi görsel semptomların çok az olduğu veya hiç olmadığı, sıklık, rahatsızlık ve zorluk seviyelerinde monofokal bir IOL ile benzer bir disfotopsi profili.

Katarakt, dünyada tedavi edilebilir körlüğün önde gelen nedenidir. Günümüzde cerrahlar kataraktı çıkarıp yerine bir IOL yerleştirebilmekte ve hastalar genellikle aynı gün görme yetilerinde iyileşme yaşayabilmektedir.

TECNIS PureSee IOL EMEA’daki belli bazı pazarlarda satışa sunulmuştur.