Ana Sayfa İlaç Janssen TURGAN Bölgesi’nde Lider Değişimi

Janssen TURGAN Bölgesi’nde Lider Değişimi

Laetitia Decroix Guilloux

Johnson & Johnson’ın ilaç grubu Janssen’in Türkiye, Ukrayna, Gürcistan ve Azerbaycan’dan oluşan TURGAN bölgesinin yeni Genel Müdürü Laetitia Decroix Guilloux oldu. Üç senedir Genel Müdürlük görevini yürüten Demet Russ J&J MedTech EMEA Finans Başkan Yardımcısı olarak atandı. 

Toplum sağlığı için kamu, akademi ve sağlık çalışanlarıyla güçlü iş birlikleri kuran, hasta odaklı yaklaşımı ve çalışanlarının her alanda gelişimini destekleyen yapısıyla çeyrek asra yakın süredir Türkiye’de faaliyet gösteren Janssen’in TURGAN Bölgesi liderliğinde üst düzey atama gerçekleşti. Üç yıldır Genel Müdürlük görevini sürdüren Demet Russ, J&J MedTech EMEA Finans Başkan Yardımcısı olarak atanırken; Russ’un yerine Janssen TURGAN bölgesinin yönetimini 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla Laetitia Decroix Guilloux üstlendi.

İlaç endüstrisindeki 17 yıldan fazla deneyimiyle Onkoloji-Hematoloji alanında derin bir uzmanlığa sahip olan Laetitia Decroix Guilloux, son görevinde Janssen EMEA Bölgesel Ticari Strateji Liderliğini yürütüyordu. Mart 2020’de Janssen Fransa Onkoloji-Hematoloji İş Birimi Direktörü olarak atanan Guilloux, Janssen’e katılmadan önce Fransa’da, Avrupa Hematoloji Pazarlama Direktörlüğü, İsviçre’de Viroloji/İmmünoloji İş Birimi Direktörlüğü ve İmmünoloji/Onkoloji İş Direktörlüğünün yanı sıra Bristol-Myers Squib’de (BMS) 10 yıl geçirdi. 2016 yılında Global Onkoloji Direktörlüğü ve Üroloji Direktörlüğü görevlerini üstlenmek üzere ABD’ye taşındı. BMS’teki görevinden önce, 2003-2010 yılları arasında Belçika’da Roche, Almanya’da Novartis ve Merck başta olmak üzere medikal ve pazarlama alanlarında çeşitli roller üstlendi.

Laetitia Decroix Guilloux, Fransa-Louis Pasteur Üniversitesi’nden Eczacılık diplomasına ve Fransa-La Sorbonne Üniversitesi’nden Executive MBA derecesine sahip.