Ana Sayfa Hukuk&Etik Görevden alınan İl Sağlık Müdürü, uzman çavuş için kınama yayımlatmış

Görevden alınan İl Sağlık Müdürü, uzman çavuş için kınama yayımlatmış

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki darp iddiaları sonrası görevden alınan Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer’in, başhekimlik adına hastanenin sosyal medya hesaplarından Uzman Çavuş Ali Aladağlı’yı (32) kınayan paylaşım yaptırdığı ortaya çıktı.

Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer’in talimatıyla 15 Mart’ta başhekimlik adına hastanenin Twitter hesabından kınama mesajı yayımlandığı ortaya çıktı.

Şifre bilgileri müdürlük görevlilerinde de olduğu öğrenilen hesaptan, ‘Kınıyoruz’ başlığıyla yayımlanan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Her koşulda fedakarca görevini ifa etmeye çalışan meslektaşımıza yönelik 14 Mart 2022 tarihinde gerçekleşen şiddet veya hakaret içerikli davranış ve tutum karşısında Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi olarak olayın hukuki sürecinin takipçisi alacağımızı bildiririz. Hekim arkadaşımıza tekrardan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sağlıkta yaşanılan bu tip şiddet içeren her türlü davranışı kınıyoruz.”

BAŞHEKİM ARADI, MÜDÜRÜ UYARDI

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Turgan Togan’ın paylaşımın ardından Gencer’i aradığı, güvenlik kamerası görüntülerini seyrettiğini söylediği, uzman çavuşun haksızlığa uğradığını anlattığı bildirildi. Buna rağmen paylaşımın 20 Mart’ta kaldırıldığı öğrenildi. tamaı için kaynağa bknz