Ana Sayfa İlaç “Gençler Tarafından En Çok Çalışılmak İstenen Sağlık Şirketi” Bu Yıl Da Pfizer...

“Gençler Tarafından En Çok Çalışılmak İstenen Sağlık Şirketi” Bu Yıl Da Pfizer Türkiye

Gençlerin kariyer platformu Youthall’un düzenlediği Youth Awards’ta en iyi şirketlerin ve işveren markası çalışmalarının belirlendiği oylama süreci sonuçlandı. Pfizer Türkiye, bu yıl da “Gençler Tarafından En Çok Çalışılmak İstenen Sağlık Şirketi” seçildi.

Türkiye’nin dört bir yanından katılan gençlerin oylarıyla belirlenen Youth Awards’a bu yıl 25 kategoride 150 şirketin katılımı ile gerçekleşen oylamada, 231 farklı üniversiteden ve 243 farklı bölümden toplam 115.738 oy kullanıldı. Toplam oy sayısında geçtiğimiz yıla göre yüzde 35 oranında bir artış gerçekleşirken, en çok endüstri mühendisliği, işletme ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden oy kullanan gençlerin yüzde 75.6’sı 18-25 yaş aralığında olup 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin kullandığı oy sayısı toplam oy sayısının yüzde 41.8’ini oluşturdu.

Pfizer Türkiye Çalışan Deneyimi Direktörü Seda Tamur Oğralı

Pfizer Türkiye Çalışan Deneyimi Direktörü Seda Tamur Oğralı, oylamada elde ettikleri birincilik başarısıyla ilgili şunları söyledi: “Bilim kazanacak anlayışıyla çalışan biyofarma şirketi olarak, rotasyonla lider yetiştirme anlayışımız, uluslararası kariyer fırsatlarımız, esnek ve keyifli çalışma ortamımız, işveren markamızın tüm değerleri ve uygulamalarıyla yaşamlara dokunmak için burada sınır yok demeye devam ediyoruz. Geleceğimizin çalışanları ve liderlerinin gözünde ilk akla gelen şirket olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Pfizer Türkiye olarak, “Gençler Tarafından En Çok Çalışılmak İstenen Sağlık Şirketi” unvanını bu yıl da bize layık gören gençlerimize gönülden teşekkür ediyoruz.”