Ana Sayfa Yapay Zeka & Teknoloji Fiziksel aktivite yapamayan hastalar için çözüm olabilir mi?

Fiziksel aktivite yapamayan hastalar için çözüm olabilir mi?

Egzersiz ihtiyacını ortadan kaldıran hap geliştiriliyor

Bilim insanları, sağlık durumları yüzünden spor yaşamayan kişileri düşündü

independent: Avustralyalı bilim insanları, egzersizin vücuda kazandırdıklarını hiç spor yapmadan sağlayabilecek bir hap geliştiriyor.

Unorthodox ‘exercise in a pill’ could offer simple solution for at-risk patients

Researchers from The Australian National University (ANU) have identified unique molecular signals in the body that could hold the key to developing a supplement capable of administering the health benefits of exercise to patients incapable of physical activity.

Başkent Kanberra’da bulunan Avustralya Ulusal Üniversitesi’nden (Australian National University -ANU) araştırmacılar, bedende eşsiz moleküler sinyaller tespit ettiklerini ve bunların spor yapamayan kişilere egzersizin faydalarından yararlanabilmeleri için verilebileceğini duyurdu.

Clinical and Experimental Ophthalmology adlı bilimsel dergide yayımlanan çalışmada, söz konusu sinyallerin egzersizden hemen sonra beynimize ve potansiyel olarak da gözlerimize gönderildiği ifade edildi.

ANU’daki Net Görüş Araştırma Laboratuvarı’nın (Clear Vision Research Lab) başındaki Riccardo Natoli, bu sinyallerin yeniden kodlanarak bir hapa dönüştürülebileceğini ve vitamin takviyesi gibi alınabileceğini belirtti.

Natoli, “Egzersiz sırasında merkezi sinir sistemine gönderilen yararlı mesajlari lipid partikülleri dediğimiz şeylerde depolanıyor. Biz temelde egzersizden elde edilen bu moleküler mesajları, fiziksel olarak egzersiz yapamayacak kişilere verilmesini sağlıyoruz” dedi. tamamı için kaynağa bknz

RESEARCHERS SAY NEWLY-DISCOVERED PARTICLE COULD HELP CREATE “EXERCISE IN A PILL”

THE PILL WOULD GIVE THE BENEFITS OF EXERCISE TO FOLKS INCAPABLE OF PHYSICAL ACTIVITY