Ana Sayfa Etiketler Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Etiket: Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Kemik İliği Bağışı Yaparak Siz De Hayat Kurtarabilirsiniz!

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Kemik İliği Nakil Merkezi’nden, Prof. Dr. Barış Malbora ‘kemik iliği nakli ve nakil süreci’ ile ilgili bilinmesi gereken önemli noktalara dikkat çekti

Yabancı Uzmanlar, Mitraclip Eğitimi İçin Türkiye’ye Geldiler

Türk hekimler başarıları ile gururlandırmaya devam ediyor! Geçtiğimiz günlerde (11-12 Eylül 2023) İstanbul’da gerçekleşen “Girişimsel Kalp Kapak Tedavileri Eğitimi” dünyanın farklı ülkelerinden kardiyologları bir araya getirdi.

Yaz Döneminde Görülen Deri Hastalıkları

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Dermatoloji Bölümünden Uzman Dr. İhsaniye Dönmez Çelik ‘yaz döneminde görülen deri hastalıkları’ ile ilgili bilgi verdi.

Kavurucu Sıcaklarında Beslenme Önerileri

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümünden Dyt. Benan Koç, ‘yaz aylarında sağlıklı beslenme’ ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktaları anlattı

Asperger Sendromu Nedir? 

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Çocuk - Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden, Uzm. Dr. Hamza Ayaydın, otizmle sıkça karıştırılan ‘Asperger Sendromu’ hakkında bilgiler verdi.

Bayram Temizliği Yaparken Hasta Olmayın

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cüneyt Saltürk, bayram temizliği sırasında dikkat edilmesi gerekenleri belirtti. Dezenfekte ve temizlik sırasında mutlaka evin havalandırılması konusunda uyarılarda bulundu.

Kulak Çınlaması Deyip Geçmeyin

Halk arasında kulak çınlaması olarak bilinen Tinnitus hakkında önemli bilgiler veren Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Ana bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yıldırım Ahmet Bayazıt,

Her Bel Ağrısı Fıtık Değildir

Bel ağrıları; herkes tarafından hayatın bir bölümünde hissedilen ağrılar arasındadır. Bel ağrısının en önemli nedenleri genellikle ağır kaldırma, yanlış duruş, kas zayıflığı gibi nedenlerden oluşur. 

Tüp Bebek Tedavisinde Yeni Umut: Yumurtalık Dokusu Dondurma

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Tüp Bebek bölümünde, Dr. Öğr. Üyesi Murat Keskin ‘yumurtalık dokusu dondurma’ hakkında bilgiler verdi.

Öksürük Hastalık Değil Belirtidir

Uzun süren öksürük;  astım, alerji, koah, kronik bronşit, üst solunum yolu problemleri, geniz akıntısı, reflü ve hatta kanser gibi hastalıkların belirtisi olabilir
- Advertisement -