Ana Sayfa Etiketler Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri

Etiket: Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri

Influenza Çocukların Yaşamını Tehdit Edebiliyor!

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. E. Manolya Kara, influenza (grip) aşılarının önümüzdeki sezonda en yaygın olacağı öngörülen influenza virüsü alttiplerine karşı koruma sağlayan aşılar olduğunu belirterek 6 ayın üzerindeki herkese mevsimsel grip aşısı yapılmasının önemine işaret etti. 

Endokrin Bozucu Maddeler Erken Ergenlik İçin de Risk Oluşturabiliyor!

Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Doç. Dr. Elif Sağsak, gebelikte anneden de bebeğe geçerek bebeği de olumsuz etkileyebileceğini söyledi. 

PKOS Hastaları Doğru Tedaviyle Çocuk Sahibi Olabilir

 Kadınlarda yumurtlama kusurlarına neden olan Polikistik Over Sendromu (PKOS)’un kadının üreme sağlığı üzerindeki etkisine dikkat çeken Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Erkut Attar, “PKOS hastalığında görülen yumurtlama bozukluğunun kilo ile ilişkisi yakın ilişkisi vardır"

Fark Edilmeyen Görme Sorunları Çocuklarda Akademik Başarıyı Etkileyebilir

Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Özge Yabaş Kızıloğlu, özellikle fark edilmeyen görme sorunlarının çocukların başarısızlıklarının altındaki neden olabileceğini anlattı. 

Omurilik Yaralanmalarında Zamanında Müdahale Hayati Önem Taşıyor

Yaş ya da cinsiyet gibi herhangi bir ayrım gözetmeden toplumun tamamı için potansiyel bir risk oluşturan omurilik hasarı veya yaralanması hasarın yeri ve dağılımına bağlı...

Sıcak Günlerinde Susuzluğu Gidermeye Yardımcı Olacak Besinler!

Dyt. Buket Ertaş, “Sıcak günlerde susuzluğumuzu tabii ki bol su ve mineralli su ile gidermeliyiz. Fakat var olan suyu muhafaza etmek ve hatta katkıda bulunmak için doğru gıdaları tercih etmek şart”

“Karaciğer Nakline Kadar Götürebilen Yağlanma Yeterince Tanınmıyor”

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Kemal Peker,, Karaciğer yağlanmasının erken dönemde bulgu vermediğini fakat hastalığın erken teşhisinin hayat kurtardığını söyleyledi.

Çocuğun Babayla Olan İlişkisi Kişilik Özelliklerine Yansıyor

Çocuk gelişiminde annenin olduğu kadar babaların da çocuklarıyla doğru iletişim ve etkileşim içinde olması gerektiğinin altını çizen Psikiyatri uzmanı Doç. Dr. Serhat Tunç, baba-çocuk iletişimi güçlü olan çocukların olumlu kişilik özellikleri geliştirmesinin yanında hayatla kurdukları bağı da güçlendireceğini söyledi
- Advertisement -