Ana Sayfa Etiketler Üsküdar Üniversitesi

Etiket: Üsküdar Üniversitesi

Yıpranmış Teflon Tavalar Kanser Riski Taşıyor

Doç. Dr. Müge Ensari Özay, dumanların solunması sonrasında titreme, ateş, baş ağrısı ve vücut ağrıları gibi geçici grip benzeri semptomlar ortaya çıkabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Rehber Öğretmenlere “Özel Öğrenme Güçlüğü” Semineri

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde ilçedeki okullarda görevli olan 'Rehber Öğretmen' grubuna Özel Öğrenim Güçlükleri başlıklı bir seminer verildi.

Mutlu Yaşlanmak Mümkün!

İleri yaştaki yalnızlığın en büyük sebebinin, kişilerin psikolojik sağlamlıklarına yönelik yanlış yatırımlar yapması olduğunu belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ileri yaştaki insanların en büyük ihtiyacının sosyal destek olduğunu söyledi.

Şap Hastalığı İnsanlarda Ölümcül Etkilere Yol Açmıyor

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Dilek Leyla Mamçu, son günlerde gündemde olan şap hastalığı ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Uzmanlar uyarıyor! Sürekli Borsa Ekranına Bakmak Bağımlılığa Yol Açabilir

Dünyanın her yerinde sosyal ve ekonomik düzeyi düşük bireylerin şans oyunlarında daha çok para harcadıklarını belirten uzmanlar, orta ve alt orta sınıfların ise sınıfsal konumlarına uygun olarak şans oyunları yerine daha çok borsa, coin ve kaldıraçlı forex piyasaları gibi alanlara yöneldiklerini ifade ediyor.

Üsküdar Üniversitesi Pozitif Psikolojide Dünyaya Örnek Oldu

Dünya Mutluluk Raporu tarafından üst üste beşinci kez “dünyanın en mutlu ülkesi” seçilen Finlandiya’da mutluluk dersleri verilmesi, bu alanda ülkemizdeki örnek ve öncü çalışmaları gündeme getirdi. Ülkemizde mutluluk bilimine ilişkin ilk ders, 10 yıldan bu yana Üsküdar Üniversitesi’nde veriliyor.

Koruyucu, Önleyici Ve Destekleyici Çocuk Gelişimi Masaya Yatırıldı…

Üsküdar Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimcileri Derneği iş birliğinde düzenlenen Sağlık Alanında Koruyucu, Önleyici ve Destekleyici Çocuk Gelişimi Hizmetlerinin Yaygınlaştırılması Sempozyumu’nda, alanında uzman isimler çocuk gelişiminin önemin vurgulayarak bu alandaki eksikliklere dikkat çekti.

Beynin Yaşlanması Yavaşlatılabilir Mi?

Beynin yaşlanmasında genlerin ve çevrenin iki yönlü etkileşimi olduğunu belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, beyin yaşlanmasının önüne geçilebilmesi için son yıllarda öne çıkan süper yaşlanma teorisine dikkat çekti.

Üsküdar Üniversitesinden “Deprem Manifestosu”

Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, üç gün süren oturumların ardından tamamlandı.
- Advertisement -