Ana Sayfa Etiketler Üsküdar Üniversitesi

Etiket: Üsküdar Üniversitesi

Psikiyatrik Hastalıkların Tedavisinde Yapay Zeka Dönemi Başlıyor

Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Hesaplamalı Nörobilim Sempozyumu, bu alanda araştırmalar yapan ve çalışmalar yürüten uzman isimleri bir araya getirdi.tarafından bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Hesaplamalı Nörobilim Sempozyumu, bu alanda araştırmalar yapan ve çalışmalar yürüten uzman isimleri bir araya getirdi.

Otizmli Çocuklar Bağımsızlıklarını Ergoterapi İle Kazanıyor

Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi ÇEGOMER (Çocuk ve Ergen Gelişimi ve Otizm Merkezi) Uzman Ergoterapist Cahit Burak Çebi otizmli çocukların eğitiminde ergoterapinin öneminden bahsetti.

Şizofreni Bir Halk Sağlığı Sorunu

Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi Psikiyatri Uzmanı Dr. Emine Yağmur Zorbozan, şizofreni hastalığı ve toplumdaki damgalama ile ilgili değerlendirmelerde bulundu, tavsiyelerini paylaştı.

Kız Çocuklarında Babaya Aşırı Düşkünlük 3-6 Yaş Arasında Görülüyor

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi Uzman Klinik Psikolog İnci Nur Ülkü, Elektra kompleksine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Proaktif yönetimle krizler önlenebiliyor

proaktif kriz yönetimi anlayışı

Yıpranmış Teflon Tavalar Kanser Riski Taşıyor

Doç. Dr. Müge Ensari Özay, dumanların solunması sonrasında titreme, ateş, baş ağrısı ve vücut ağrıları gibi geçici grip benzeri semptomlar ortaya çıkabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Rehber Öğretmenlere “Özel Öğrenme Güçlüğü” Semineri

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde ilçedeki okullarda görevli olan 'Rehber Öğretmen' grubuna Özel Öğrenim Güçlükleri başlıklı bir seminer verildi.

Mutlu Yaşlanmak Mümkün!

İleri yaştaki yalnızlığın en büyük sebebinin, kişilerin psikolojik sağlamlıklarına yönelik yanlış yatırımlar yapması olduğunu belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ileri yaştaki insanların en büyük ihtiyacının sosyal destek olduğunu söyledi.

Şap Hastalığı İnsanlarda Ölümcül Etkilere Yol Açmıyor

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Dilek Leyla Mamçu, son günlerde gündemde olan şap hastalığı ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Uzmanlar uyarıyor! Sürekli Borsa Ekranına Bakmak Bağımlılığa Yol Açabilir

Dünyanın her yerinde sosyal ve ekonomik düzeyi düşük bireylerin şans oyunlarında daha çok para harcadıklarını belirten uzmanlar, orta ve alt orta sınıfların ise sınıfsal konumlarına uygun olarak şans oyunları yerine daha çok borsa, coin ve kaldıraçlı forex piyasaları gibi alanlara yöneldiklerini ifade ediyor.
- Advertisement -