Ana Sayfa Etiketler Prof. Dr. Nevzat Tarhan

Etiket: Prof. Dr. Nevzat Tarhan

Mutlu Yaşlanmak Mümkün!

İleri yaştaki yalnızlığın en büyük sebebinin, kişilerin psikolojik sağlamlıklarına yönelik yanlış yatırımlar yapması olduğunu belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ileri yaştaki insanların en büyük ihtiyacının sosyal destek olduğunu söyledi.

Koruyucu, Önleyici Ve Destekleyici Çocuk Gelişimi Masaya Yatırıldı…

Üsküdar Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimcileri Derneği iş birliğinde düzenlenen Sağlık Alanında Koruyucu, Önleyici ve Destekleyici Çocuk Gelişimi Hizmetlerinin Yaygınlaştırılması Sempozyumu’nda, alanında uzman isimler çocuk gelişiminin önemin vurgulayarak bu alandaki eksikliklere dikkat çekti.

Üsküdar Üniversitesinden “Deprem Manifestosu”

Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, üç gün süren oturumların ardından tamamlandı.

Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Kontrol Kurulu 2022 Raporu

Esrar tüketimi ve halk sağlığı sorunları

Deprem Sonrası Psikolojik Normalleşme Mümkün Mü? En Kötü Düşman Karamsar Olmaktır

Deprem gibi doğal afetler başta olmak üzere travmatik olaylar sonrası normalleşmenin önemini vurgulayan Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, kişinin problem çözme becerisi kazanmasının önemine dikkat çekiyor.

Travma, Kabullenilmediği Zaman Açık Yara Gibi Devam Ediyor…

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, deprem travmasına maruz kalan kişilerin bu dönemde güvende olduklarını hissettiren desteklerin oldukça önemli olduğunu anlattı.

Depremde Psikolojik İlk Yardım Önemli!

Kahramanmaraş’taki şiddetli depremlerin ardından kurtarma çalışmaları devam ederken Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, psikolojik ilk yardımın önemini anlattı. 
- Advertisement -