Ana Sayfa Etiketler Probiyotik

Etiket: probiyotik

Çocuk İshalinde Sıvı Kaybına Dikkat!

 Çocuk İshalinde Sıvı Kaybına Dikkat! 

Sağlıklı Bir Fikrim Var Proje Yarışması, Geleceğin Sağlık Liderlerini Ödüllendiriyor

Sağlıklı Bir Fikrim Var Proje Yarışması, Geleceğin Sağlık Liderlerini Ödüllendiriyor

Bebek Bağışıklığını Güçlendiren 5 Adım

Memorial Şişli Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Hatice Bulut, bebeklerde bağışıklığın güçlendirilmesi hakkında bilgi verdi.

Eczacıbaşı BiGaia’dan Sağlık Sektörü Temsilcilerini Buluşturan Uydu Sempozyumu!

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’nın probiyotik markası BiGaia, bu yıl 25-28 Ekim tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen, 400’den fazla sağlık sektörü temsilcisinin katıldığı Bilimin E-Hali Kongresi’nde “İlk 1000 Günde Mikrobiyota ve Lactobacillus reuteri” konulu uydu sempozyumu gerçekleştirdi.

Vücudunuzdaki Dost Bakterileri Artırmanın 4 Yolu!

Acıbadem Kozyatağı Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Meltem Batmacı, “Enfeksiyonlardan korunmamızda vücudumuzdaki dost bakterilerin büyük önemi vardır. Dost bakteriler (yararlı bakteriler) zararlı bakterilerin (düşman/patojen) çoğalmasını engelleyerek bağışıklık sistemimizi güçlendirir.

Mevsim Geçişlerinde Bağışıklığınızı Güçlendirin

Anadolu Sağlık Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuba Örnek, “Bağışıklık sistemimizi baskılayan ve zayıf düşüren faktörler; hatalı beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam, sigara, uyku düzensizliği ve stres gibi yaşam tarzımızla ilgili maddelerdir. Bu maddeleri hayatımızdan çıkarmadan, bağışıklık güçlendiren takviyeler tek başına hiçbir işe yaramaz.

Sonbahar Ve Kış Aylarında Doğan Bebeklerde Besin Alerji Riski Daha Yüksek!

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Üyesi Doç. Dr. Sait Karaman, son yıllarda besin alerjisi olan çocukların sayısında artış olduğunu, belirterek, “Sonbahar ve kış aylarında doğan bebeklerde besin alerji riski ilkbahar ve/veya yaz aylarında doğanlara göre daha yüksek."

Bağırsak Sağlığımız İçin 10 Altın Öneri!

Acıbadem Fulya Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Oya Yönal “Bağışıklık sistemi hücrelerinin yüzde 70’i bağırsaklarda bulunur. Bağırsakta bizimle birlikte yaşayan ve 100 trilyon civarında bulunan bakteri, maya ve virüslere ‘bağırsak mikrobiyotası’ veya ‘bağırsak florası’ denir.
- Advertisement -