Ana Sayfa Etiketler Organ nakli

Etiket: organ nakli

Organ Naklinde Robot Dönemi!

Organ Naklinde Robot Dönemi!

Türk Hekimlerden Avrupalı Hekimlere “Canlıdan Karaciğer Nakli” Eğitimi!

Türk Hekimlerden Avrupalı Hekimlere “Canlıdan Karaciğer Nakli” Eğitimi!

Kronik Böbrek Hastalığının Nedenleri

Memorial Bahçelievler Hastanesi Nefroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Gökhan Temiz, kronik böbrek hastalığı ve güncel tedavi seçenekleri hakkında bilgi verdi.

28 Bin Kişi Organ Bekliyor!

Böbrek nakli sadece hayat kalitesini düzeltmekle kalmaz, yaşam ömrünü de en az 2.5 kat daha uzatır. Karaciğer veya kalp gibi organ yetmezliği hastalarının ise diyaliz gibi bir yardımcı tedavi yöntemi de yoktur. O hastalar yaşamak için organ nakline muhtaçtır. İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi, Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Alp Gürkan bize organ bağışı hakkında tüm merak edilenleri anlat

Organ Bağışını Engelleyen Nedenler   

Ülkemizde halen 26 bin 892 kişinin organ bekleme listesinde yaşama tutunmaya çalıştığını belirten Acıbadem Ataşehir Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Berber ve Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Ülkem Çakır “Ülkemizde 2023 yılı itibarıyla toplam 4192 kişiye organ nakli yapılmıştır. Bu nakillerin 3652’ si canlı vericili, yalnızca 540'ı kadavra vericidendir.

Domuz Kalbi Nakledilen İkinci Hasta Da Hayatını Kaybetti

Dünyanın ikinci genetiği değiştirilmiş domuz kalbi nakli yapılan hastası 58 yaşındaki Lawrence Faucette, 20 Eylül’deki ameliyattan 40 gün sonra hayatını kaybetti.

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü: Polistik böbrek hastalığının seyrini...

Abdi İbrahim Otsuka, Türkiye’de her 10 kişiden birinde görülen ve kalıtsal bir hastalık olan polikistik böbrek hastalığının, tedavi edilmediği sürece diyalize veya böbrek nakline kadar ilerlediğine dikkat çekiyor.

“Robotik Cerrahi Zirvesi” Robotik Cerrahiye Yön Veren İsimlerin...

“Robotik Cerrahi Zirvesi’nde Robotik Cerrahi ile Organ Nakilleri,  Kolorektal, Karaciğer- Pankreas-Safra Kesesi , Gastrointestinal  ve Karın Duvarı Ameliyatlarındaki Son Gelişmeler Ele Alınacak.
- Advertisement -