Ana Sayfa Etiketler Egzersiz

Etiket: egzersiz

Normal Doğumu Destekleyen Altın Öneriler

Acıbadem Bakırköy Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Seyfettin Özvural, yapılan bilimsel çalışmalara göre, normal doğum şansını artıran 7 etkili önlemi anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu. 

Öfkenizi Kontrol Etmenin Etkili Yolları

Acıbadem Maslak Hastanesi’nden Klinik Psikolog Oğuzhan Gürdoğan "Son yıllarda hızla yaygınlaşan, modern çağın yaygın endişesi haline dönüşen öfke sorunu 7’den 70’e herkesi etkisine almış durumda" 

Her Gün Aynı Saatte Yapılan Egzersizin Sağlığa Gizli Faydaları Keşfedildi

Her gün aynı saatte yapılan  egzersizin sağlık açısından birçok faydalar sağladığı ortaya çıktı. Farelerde yapılan çalışmada da düzenli egzersiz ritminin birçok fayda sağladığı kanıtlandı.

Diz Sağlığında Kişiye Özel Tedavi Planı Önemli!

Acıbadem Dr. Şinasi Can Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mirza Zafer Dağtaş, halk arasında ‘eklem kireçlenmesi’ olarak bilinen bu sorunun son yıllarda giderek yaygınlaştığını belirterek

Günde 10 Saat Oturuyorsanız 40 Dakika Egzersiz Yapmalısınız

Herhalde herkes sürekli bir yerde oturarak iş yapmanın sağlık üzerindeki kötü etkilerini biliyordur. Yapılan bilimsel bir araştırmaya göre sürekli yerinizde oturarak çalışıyorsanız, günlük 30-40 dakika egzersiz yaparak terlemeniz gerekiyor.

Sinir Bilimciler, Sanal Uçuşun Yükseklik Korkusunu Yenmeye Yardımcı Olduğunu Buldular

Japon Sinir Bilimciler, modern teknolojinin insanların korku ve fobilerin üstesinden gelmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor. Araştırmada, Yükseklik korkusu olan kişilerin sanal uçuşla bu korkularını hafiflettikleri kanıtlandı. 

Kemik Kaybını Önlemenin En Etkili Yolları

Acıbadem International Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Elif Gizem Oğuz, osteoporoz riskini azaltmak için sağlıklı beslenmeye yaşamın her döneminde özen göstermek gerektiğini belirtti.

Meme Kanserine Karşı Öneriler

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Fulya Ağaoğlu, Meme kanserinde genetik ve çevresel faktörler kadar yaşam tarzının da önemli bir role sahip olduğunu belirtti.

Menopoza Girdikten Sonra Düzenli Kontrol Şart!

Liv Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gamze Baykan Özgüç 11 madde de menopozla ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

İdrar Kaçırma Sorununda Ameliyatsız Yöntem!

Acıbadem Beylikdüzü Tıp Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Rehat Faikoğlu, teknolojik gelişmelerin bilimle paralel olması halinde her zaman yüz güldüren sonuçlar alındığını belirterek,
- Advertisement -