Ana Sayfa Etiketler çocuk

Etiket: çocuk

Çocuklarda Orta Kulak Enfeksiyonu İşitme Kaybına Neden Olabilir!

Acıbadem Altunizade Hastanesi Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Berna Yayla Özker, çocuklarda orta kulak enfeksiyonlarında tedaviye mutlaka erken dönemde başlanması gerektiğine dikkat çekerek,

Çocuklarda İnsülin Direncinin Göstergesi Nedir?

Liv Hospital Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Kara, insülinin tanımını yaparak çocuklarda insülin direnci hakkında merak edilenleri anlattı.

Çocuklarda Geniz Eti İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Memorial Bahçelievler Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölümü’nden Op. Dr. Ömer Çelikal, geniz eti ile ilgili bilgi verdi.

Influenza Çocukların Yaşamını Tehdit Edebiliyor!

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. E. Manolya Kara, influenza (grip) aşılarının önümüzdeki sezonda en yaygın olacağı öngörülen influenza virüsü alttiplerine karşı koruma sağlayan aşılar olduğunu belirterek 6 ayın üzerindeki herkese mevsimsel grip aşısı yapılmasının önemine işaret etti. 

Sağlık Bakanı Koca ‘Gazze’de Sahra Hastaneleri Kurmaya Hazırlanıyoruz’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca  sosyal medya hesabından, Gazze'de sahra hastaneleri kurmaya hazırlandıklarını duyurdu. 

Johnson & Johnson Çalışanları, Afetlerden Etkilenen Çocuklar İçin Pedal Çevirdi

Johnson & Johnson çalışanları, dünyanın dört bir yanında, afetlerden etkilenen çocuklar için pedal çevirdi. Türkiye, Suriye ve Libya'daki doğal afetlerden etkilenen çocukları, bakımverenleri ve Fas'taki çocukların uzun vadeli gelişim ihtiyaçlarını desteklemek için pedal çeviren ekip, UNICEF’e bağışlanmak üzere 200 bin Avro topladı.

Covıd-19 Pandemisinde En Sık Ölümler Zatürre Nedeniyle Oldu

Global Coalition Against Child Pneumonia (çocuk pnömoniye karşı küresel koalisyon) tarafından 2009 yılında ilk kez “Dünya Pnömoni Günü” ilan edilmiştir. Bu tarihten sonra her yıl 12 Kasım günü Dünya Pnömoni Günü olarak anılmakta ve pnömoniye, pnömoniden korunma yöntemlerine dikkat çekilmektedir.

Gazzeli Kanser Hastası Çocuklar Mısır’daki İki Hastaneye Nakledilecek

Gazzeli Kanser Hastası Çocuklar Mısır'daki İki Hastaneye Nakledilecek

Alerjisi Olan Her 10 Çocuktan 7’si Fırında Pişmiş Süt Ve Yumurta...

Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Üyesi Doç. Dr. Ebru Arık Yılmaz, son zamanlarda sıklığı giderek artan inek sütü ve yumurta alerjilerinin özellikle çocuklarda önemli bir sorun olarak görülmeye başladığını söyledi. Arık buna karşın süt ve yumurta alerjisi olan 10 çocuktan 7’sinin bu ürünler, fırında piştiği takdirde tüketebildiğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO): Gazze’de Günde 160 Çocuk Öldürülüyor

Dünya Sağlık Örgütü yaptığı son açıklamada, İsrail'in saldırıları nedeniyle binlerce sivilin ve günde yaklaşık 160 çocuğun öldüğünü belirterek,  BM insani yardım görevlilerinin bölgeye erişim için çağrısını yeniledi. 
- Advertisement -