Ana Sayfa Etiketler Beslenme ve Diyet

Etiket: Beslenme ve Diyet

Sıcak Havalarda Et Ve Süt Ürünleri Uygun Şartlarda Muhafaza Edilmeli

Medical Park Gebze Hastanesi Beslenme ve Diyet Kliniği’nden Uzman Diyetisyen Hatice Sultan Macit, “Artan sıcaklık et, süt, yumurta gibi besinlerin bozulma sürecini kısaltacaktır."

Sağlık Deposu: Kekik Çayı

Anadolu Sağlık Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuba Örnek, “Kekik çayı kalp ve damar sağlığı başta olmak üzere sağlık üzerine birçok faydası var.

Enfeksiyondan Depresyona Kadar Pek Çok Faydası Bulunuyor…

Beslenme ve Diyet Uzmanı Renan Güneş, fermente süt ürünü olan kefirin sayısız faydası olduğunu ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğini belirterek “Enfeksiyondan depresyona kadar pek çok soruna çözüm olarak kefir içebilirsiniz. Aynı zamanda sağlıklı besin öğeleri içerdiğinden ve vücut ağırlığını azalttığından dolayı diyetlerin vazgeçilmez parçasıdır” dedi. 

Bilim İnsanları Uyarıyor Batı Diyeti Alzheimer Hastalığı İçin Risk Faktörü

Bilim adamları Alzheimer hastalığına yakalanma riskimizi neyin artırdığı veya azalttığı hakkında her geçen gün daha fazla şey öğreniyorlarlar. Risk faktörlerinden biri de Batı dünyasında alıştığımız diyet gibi görünüyor.

Şeker Tüketimini Azaltan 10 Etkili Öneri!

Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Nur Ecem Baydı Ozman, bu nedenle şekerin mutlaka sınırlı miktarda tüketilmesi gerektiğine dikkat çekti.

İnatçı Kilolardan Kurtulmanın Püf Noktaları!

Ne yapsanız bir türlü gitmiyor, gitse de geri geliyor, kalıcı olmuyor! Oysa bu uğurda diyet ve spor yaparak çok büyük emekler verdiniz, epey de yol aldınız ama gelin görün ki o inatçı son 3 kiloya takıldınız!

Antioksidan Besinlerle Hastalıklardan Korunun

Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için günlük beslenmede antioksidan kapasitesi yüksek besinlere yer vermesi çok önemli. Normal şartlarda canlı metabolizması sağlıklı iken antioksidanlarla serbest radikallerin denge halinde bulunduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Derya Eren beslenme ile ilgili bilgiler verdi.
- Advertisement -