Ana Sayfa Etiketler Bebek

Etiket: bebek

Normal Doğumu Destekleyen Altın Öneriler

Acıbadem Bakırköy Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Seyfettin Özvural, yapılan bilimsel çalışmalara göre, normal doğum şansını artıran 7 etkili önlemi anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu. 

Epilepsisi Olan Annelere Bebek Bakımında Önemli Uyarılar

Memorial Antalya Hastanesi Nöroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Yasemin Biçer Gömceli, epilepsisi olan ve hamile kalmak isteyen kadınlara önemli bilgiler verdi.

“Tüp Bebek İle Doğum Yapma Şansı Yüzde 98’i Geçiyor!”

20. Yılını kutlayan Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği-TSRM tarafından düzenlenen 11. Üreme Sağlığı ve İnfertilite Kongresi-TSRM 2023, Antalya’da gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanı Koca ‘Gazze’de Sahra Hastaneleri Kurmaya Hazırlanıyoruz’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca  sosyal medya hesabından, Gazze'de sahra hastaneleri kurmaya hazırlandıklarını duyurdu. 

Prematüre Bebeklere Hassas Müdahele Gerekir

17 Kasım Dünya Prematüre Günü sebebiyle açıklama yapan Türk Neonatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Esin Koç, “Prematüre bebeklerin, hayata tutunma ve sağlıklı gelişim şansını artıran en önemli faktör, onların uygun bir ortamda, uzman ellere doğmasıdır.” dedi.

Prematüre Bebek Bakımının Yolları

Anadolu Sağlık Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Yenidoğan Uzmanı Prof. Dr. Nermin Tansuğ, “Yenidoğan uzmanlarının ellerinde bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatan bebeklerde, eve dönüşte de hassas dönem devam ediyor. Ancak bazı kurallar dikkate alınarak bu dönem de sağlıklı bir şekilde atlatılabilir” dedi.

Çift Rahimli Kadın, Her İki Rahminde de Bebek Taşıyor

ABD'nin Alabama eyaletinde yaşayan ve çift rahimle doğan 32  yaşındaki bir kadın, şimdi her iki rahimle de hamile kaldı. 

İngiltere’de Mahkemenin ‘Fişi Çekilebilir’ Dediği Bebeğe İtalya Vatandaşlık Verdi

İngiltere'de tedavisi olmayan bir hastalığa sahip 8 aylık bebek Indi Gregory’nin yaşam desteğinin kesilebileceği yönündeki mahkeme kararının ardından İtalya hükümeti bebeğe vatandaşlık verdi.

Kariyer ve Anne Olma Hayali Bir Arada: Yumurta Dondurma İle Kontrol...

Yumurta dondurma işlemi, ilerleyen yaşlarda dahi bebek sahibi olmayı mümkün kılarak, çocuk hayali kuran anne adayları için umut ışığı oluyor. İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi, Tüp Bebek ve Üreme Sağlığı Merkezinden, Doç. Dr. Yılmaz Güzel yumurta dondurmak hakkındaki her şeyi anlattı.

Hamilelikte İlaç Kullanımının Bebeğe Etkileri

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı  Op. Dr. Cem Büyüktosun gebelikte anne adaylarının ilaç kullanmasının bebeğe olabilecek muhtemel etkileri hakkında bilgiler veriyor.
- Advertisement -