Ana Sayfa İlaç Cilt yaşlanmasına Karşı Altın Çözüm

Cilt yaşlanmasına Karşı Altın Çözüm

Abdi İbrahim Medikal Direktörlüğü tarafından hazırlanan “Bilimsel Gündem” bültenlerinin yeni sayısında, yine çok çarpıcı bilgiler yer alıyor. Cilt yaşlanmasının en etkili topikal çözümü olarak kabul edilen ve yıllardır ‘Altın standart’ olarak adlandırılan Tretinoin molekülü, keten tohumunun sırrı ve C vitamini hakkında bilinmeyenleri ortaya koyan son araştırmalar, “Bilimsel Gündem”in son sayısında öne çıkan bazı başlıklar.

Türkiye’nin iyileştiren gücü Abdi İbrahim’in Medikal Direktörlüğü’nce hazırlanan ve 2 hafta bir yayımlanan, “Bilimsel Gündem” bültenlerinin son sayısında, yine çok yararlı bilgilere ve tıptaki çarpıcı araştırmalara yer veriliyor.

Cilt yaşlanmasına karşı altın çözüm: Tretinoin molekülü

“Bilimsel Gündem”in yeni sayısında, özetle şu içerikler yer alıyor:

  • Cilt yaşlanmasının en etkili topikal çözümü, yıllardır ‘Altın standart’ olarak kabul edilen, akne tedavisinde de kullanılan bir ilaç olan Tretinoin molekülüdür.
  • Hastalıklardan korunmak için çok yaygın olarak başvurulan C vitaminin yeni faydaları tespit edildi.
  • Amerika mikrobiyoloji derneğinin yayınladığı Microbiology Spectrum dergisindeki yeni bir çalışmada keten tohumunun antitümör etkilerine sahip olduğu saptandı.

Spotify ve YouTube’a da yükleniyor

Tıbbın popüler alanındaki tüm yeni gelişmelerin, sade, kolay anlaşılır ve bilgilendirici bir yapıda kamuoyu ile paylaşıldığı bültenler, 38 bin KVKK onaylı kişiye mail yoluyla iletiliyor. Tıp alanındaki gelişmelerin yanı sıra Türk ve yabancı bilim insanları hakkında da bilgi paylaşımı yapılan referans kaynak niteliğindeki bültenler, Abdi İbrahim web sitesinde yayımlanıyor. Bunun yanı sıra her yeni sayısı podcast formatında Spotify’a yükleniyor ve sonrasında bu podcastler Youtube üzerinden de paylaşılıyor.

Abdi İbrahim Bilimsel Gündem bültenlerine şu adreslerden ulaşabilirsiniz: