Ana Sayfa İlaç Boehringer, Survodutide Faz II Çalışmasındaki MASH Başarısını Açıkladı

Boehringer, Survodutide Faz II Çalışmasındaki MASH Başarısını Açıkladı

Veriler, Boehringer Ingelheim’ın yeni glukagon/GLP-1 reseptör ikili agonisti’nin, metabolik fonksiyon bozukluğuyla ilişkili steatohepatit (MASH) için sınıfının en iyisi karaciğer hastalığı tedavisi ilacı olabileceğini gösteriyor.

Survodutide Faz II çalışması, tedavi edilen yetişkinlerin %83’ünün MASH’e bağlı karaciğer hastalığında çığır açıcı sonuçlar elde ettiğini ve fibrozda önemli iyileşmeler sağladığını gösteriyor.

-Survodutide, bir Faz II çalışmada plaseboya karşı 48 haftalık tedavinin ardından birincil ve temel ikincil sonlanım noktalarına ulaştıktan sonra, metabolik fonksiyon bozukluğu ile ilişkili steatohepatit (MASH)* için sınıfının en iyi tedavisi olma potansiyeline sahiptir.
-Yeni bir glukagon/GLP-1 reseptörü ikili agonisti olan Survodutide, obezitesi olan kişilerde etkinlik göstermiştir 1 ve MASH 2’deki istatistiksel olarak anlamlı sonuçlar, kardiyovasküler , renal ve metabolik spektrumda klinik olarak anlamlı faydalara yol açma potansiyelini ortaya koymaktadır
-Faz II deneyinin tüm verileri önümüzdeki aylarda sunulacak

Survodutide, Glukagon/GLP-1 reseptör ikili agonisti hem glukagon hem de GLP-1 reseptörlerini aktive eder. Survodutide yeni bir etki mekanizmasına sahiptir ve Boehringer Ingelheim tarafından vurgulanan araştırmaya göre , Faz II MASH klinik deneyinde bu düzeyde fayda gösteren ilk ilaçtır.