Ana Sayfa İlaç Boehringer Ingelheim’dan Üst Düzey Atama

Boehringer Ingelheim’dan Üst Düzey Atama

Evren Özlü, Hindistan, Ortadoğu, Türkiye ve Afrika İnsan Sağlığı Direktörü Oldu.

Boehringer Ingelheim’da Hindistan, Ortadoğu, Türkiye ve Afrika ülkelerini kapsayan (IMETA) Bölgesi’nde Hayvan Sağlığı Direktörlüğü görevini yürütmekte olan Evren Özlü, IMETA İnsan Sağlığı Direktörü olarak atandı.

İnsan ve hayvan sağlığı alanında 130 yıldan fazla süredir tedaviler sunan Boehringer Ingelheim, global çaptaki atamalarıyla çalışanlarının kariyer yolculuklarında gelişimlerini destekliyor. Eylül 2021’den bu yana Boehringer Ingelheim’ın Hindistan, Ortadoğu, Türkiye ve Afrika ülkelerini kapsayan IMETA Bölgesi’nde Hayvan Sağlığı Direktörü olarak görev alan Evren Özlü, 1 Ocak 2024 itibarıyla IMETA İnsan Sağlığı Direktörü olarak atandı.

Evren Özlü Kimdir? 

Özgeçmiş Bilgisi

Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Evren Özlü, ABD’de Arizona State Üniversitesi’nde Ekonomi Master’ını tamamladı. Özlü, Boehringer Ingelheim’da Türkiye ve Sahra Altı Afrika Genel Müdürü ve Dubai’de META Bölgesi Pazarlama Direktörü olarak görev yapmıştır. IMETA Hayvan Sağlığı Direktörlüğü görevi sırasında Evren Özlü, Hindistan Hayvan Sağlığı faaliyetlerinin IMETA Bölgesi’ne entegrasyonunu sağlarken aynı zamanda çeşitli projelerin dolaylı pazarlara uygulanmasına öncülük etmiştir. Aynı zamanda, son iki yıl içinde ülkelerde çeşitli girişimlerde bulunulmasına liderlik eden Özlü, IMETA’nın bölgedeki kaynak dağıtımı süreçlerini ve organizasyon değişimini etkin bir şekilde yönetmiştir.